PDA

توجه ! این یک نسخه آرشیو شده میباشد و در این حالت شما عکسی را مشاهده نمیکنید برای مشاهده کامل متن و عکسها بر روی لینک مقابل کلیک کنید : شبیه ساز پرواز مایکروسافت (Microsoft Flight Simulator)

Parvazi
10-04-05, 01:41 PM
میدونم ربطی به مدل نداره، اما اکثر دوستداران مدل، عاشق خلبانی هم هستند و از این نرم افزار استفاده میکنند.

من مقدار قابل توجهی نقشه راه های هوایی و طرح تقرب فرودگاه های ایران رو دارم. اگه کسی لازم داره بذارم.

Parvazi
10-04-05, 06:10 PM
از اینجا (http://touradg.netfirms.com/Download_Scenery.html)میتونید صحنه های فرودگاه مهرآباد، امام خمینی، کیش، شهر تهران و تعدادی از هواپیما های خطوط هوایی ایرانی رو برای MFS دانلود کنید.

jblaox
10-04-05, 06:27 PM
آقا دست درد نکنه کلی دنباش بودم اگر لطف کنی که کلی حال دادی ...

KAMRAN111
10-04-06, 11:21 PM
سلام

از لینک پایین هم می تونید اکسپنشن هواپیمای محبوب A 380 رو دانلود کنید و برای سیمولاتور تون اضافه کنید.

http://webdownload.ir/share151753/010/02/380.texashomi_%5Bwww.sooran.com%5D.zip

zero fighter
10-05-04, 03:33 PM
برید حالش رو ببرید :eek:http://wwwcopilot1.blogsky.com

لینک دانلود کلیه هواپیماها مربوط به سیمولاتور اف اس ایکسhttp://www.surclaro.com/fsx-downloads.html:shake2:
برای ورود به سایت از user name و password زیر استفاده کنید:229:

-Nickname: aerospacetalk
-Password: osouco22

Parvazi
10-05-12, 01:53 AM
نقشه راه های هوایی ایران (http://www.4shared.com/document/98JFkTwo/Iran_Routes.html)

-

Parvazi
10-05-19, 12:35 PM
طرح تقرب فرودگاه های ایران (http://www.4shared.com/file/OfP8e898/Chart.html)

-

KAMRAN111
10-05-20, 01:09 AM
پروازی جان

شما بدون عیب و نقص نصب کردید مشکلی نمی ده؟ برای من که ارور داد فردا هم ارور رو می گم

نرم افزارشم ایرانی هست با 4 د ی وی دی و یک کتاب که دوستم گرفته و فرستاده برام

در ضمن شما با کیبورد کار می کنید یا جوی استیک؟

Parvazi
10-05-26, 12:52 PM
پروازی جان

شما بدون عیب و نقص نصب کردید مشکلی نمی ده؟ برای من که ارور داد فردا هم ارور رو می گم

نرم افزارشم ایرانی هست با 4 د ی وی دی و یک کتاب که دوستم گرفته و فرستاده برام

در ضمن شما با کیبورد کار می کنید یا جوی استیک؟

کامران خان،
من فرودگاه ها رو توی mfs 2004 نصب کردم و بدون مشکل هم کار کرد. فرودگاه مهرآباد، نقشه تهران، فرودگاه کیش و فرودگاه امام. ولی اینی که شما می فرمایید فکر کنم mfs x باشه. من استفاده نکردم. (فعلاً توی ترکم. میترسم برم دنبالش، همین وقت محدودی رو هم که برای مدل میذارم، محدود تر بشه ;) )
من با کیبورد کار میکنم.

KAMRAN111
10-05-26, 08:05 PM
ممنون از راهنمایی شما

m_farahani
10-06-30, 11:38 PM
واقعا عالیه
ولی یه مشکلی دارم من
تو هواپیما 2 ملخه لندینگ خوبی دارم. با کم کردن تراتل هواپیما به نرمی میشینه اما تو جت رو باند که میام تراتل رو به کمترین حد خودش میرسونم اما ت یه الویتور میدم هوا پیما دوباره بلند میشه. اگرم الویتور ندم هوا پیما با سرعت از باند خارج میشه.ترمز هم میگیرم ولی نیروی پیشران زیاده
در ضمن با گیم پد خیلی خوب میشه کنترلش کرد. بخصوص گیم پد Viera که 2 تا استیک داره و 14 تا کلید که میشه به خوبی تنظیمش کرد

m_farahani
10-06-30, 11:45 PM
از اینجا (http://touradg.netfirms.com/download_scenery.html)میتونید صحنه های فرودگاه مهرآباد، امام خمینی، کیش، شهر تهران و تعدادی از هواپیما های خطوط هوایی ایرانی رو برای mfs دانلود کنید.

سایتی که میخوای دانلود کنی باید رجیستر باشی
راهش چیه؟؟

BaRdIa
10-06-30, 11:47 PM
واقعا عالیه
ولی یه مشکلی دارم من
تو هواپیما 2 ملخه لندینگ خوبی دارم. با کم کردن تراتل هواپیما به نرمی میشینه اما تو جت رو باند که میام تراتل رو به کمترین حد خودش میرسونم اما ت یه الویتور میدم هوا پیما دوباره بلند میشه. اگرم الویتور ندم هوا پیما با سرعت از باند خارج میشه.ترمز هم میگیرم ولی نیروی پیشران زیاده
در ضمن با گیم پد خیلی خوب میشه کنترلش کرد. بخصوص گیم پد Viera که 2 تا استیک داره و 14 تا کلید که میشه به خوبی تنظیمش کرد

از Air Brake استفاده می کنید؟

farid
10-07-01, 08:36 AM
تمام هواپیماهای جت سیستم reverse دارن . با کی برد می تونی وقتی تراتل کاملا بسته است از کلید F2 استفاده کنی که یک ترمز عالی هست . البته فقط از این سیستم زمانی استفاده کن که چرخها زمین رو تاچ کرده باشه . Air break هم با / فعال می شه . من همیشه با 737 لندینگ می کنم . اینقدر نرم و سنگین می شینه که احساس می کنم تو کابین خلبان نشستم .

m_farahani
10-07-01, 09:19 AM
یه سوال دیگه
من یه مشکل اساسی دارم
هم تو مدل و هم تو شبیه ساز ماکروسافت
باند رو پیدا نمی کنم.:6:
تو شبیه ساز مجبورم یک بار کامل دور هوا بچرخم و باند رو پیدا کنم. تازه بعد از پیدا کردم مسیر باند با یک دور گرفتن سعی میکنم تو مسیر قرار بگیرم.ولی از جای اشتباهی وارد باند میشم. و چون مسیرم درست نیست مجبورم با مسیرو درست کنم که باعث انحراف از باند میشه
چندتا سوال داشتم
اول اصول پیدا کردن باند و قرارگرفتن تو مسیر به چه صورته؟
مثلا کی باید سرعت و ارتفاع رو کم کرد و به چه اندازه
واسه قرار گرفتم تو مسیر باید چقدر از باند فاصله داشت
و سوال دوم فلاپ رو واسه نشستن کی باید باز کرد؟ اصلا نیاز هست با واسه فلر کردن خوب یه الویتور کافیه؟
باید بگم که Autopilot هم عالیه
من که میرم تو مسیر و میذارم روش تا بره مقصد به 10 کارم میرسم.
راستی خلبانها تو مسیر چی کار میکنند؟:0453:

BaRdIa
10-07-01, 09:23 AM
برای پیدا کردن باند از gps استفاده می کنید؟ خودتون رو در راستای باند بذارید(تو همون GPS).نزدیک که شدید باند معلوم میشه.اگر هم ندیدید از دکمه + برای زوم استفاده کنید:2mpe5id:

farid
10-07-01, 09:43 AM
مگر شما از رادیو استفاده نمی کنید . برج مراقبت شما رو تا مسیر باند همیشه هدایت می کنه و در نهایت به شما اعلام میکنه که چقدر با باند فاصله دارید و باید در چه ارتفاعی باشید و همینطور اعلام می کنه که باند در ساعت چند شما قرار داده مثلا اگر اعلام کنه که باند در ساعت 12 قرار داره یعنی باند دقیقا مقابل شماست.
سیستمهای ناوربری VOR , ILS هم که برای همین هستند . البته باید از ابتدای پرواز که مقصد رو مشخص می کنید نوع هدایت هواپیما رو هم که VFR یعنی براساس دید زمینی با استفاده از نقشه و مقایسه با آنچه خلبان از بالا مشاهده می کند و یا IFR که کاملا به وسیله سیستمهای پیشرفته هواپیما هدایت میشود..
خب فرض می کنم که شما تا ابتدای باند رسیدین . برج از شما می خواد که اعلام کنید باند رو در دید دارید . و شما اعلام می کنید که باند رو دارید . در دوطرف باند دو سری چراغ وجود داره که هرکدوم شامل 4 چراغ هستند . اگر چراغها سفید باشند یعنی شما برای رسیدن به ابتدای باند خیلی ارتفاع دارین و اگر قرمز یعنی ارتفاع خیلی کم می باشد . بنابراین بهترین حالت نگه داشتن ارتفاع هواپیما در حالت 2 به 2 است . باید با استفاده از تریم ها و فلاپ هواپیما رو تا ابتدای باند برسونی و بعد هواپیما رو درحالی که دماغه به سمت بالا هست ابتدا چرخهای عقب و بعد چرخهای جلو . وقتی که هواپیما کاملا نشست می تونی Reverse کنی که سرعت هواپیما کاهش پیدا کنه .

m_farahani
10-07-01, 10:11 AM
مگر شما از رادیو استفاده نمی کنید . برج مراقبت شما رو تا مسیر باند همیشه هدایت می کنه و در نهایت به شما اعلام میکنه که چقدر با باند فاصله دارید و باید در چه ارتفاعی باشید و همینطور اعلام می کنه که باند در ساعت چند شما قرار داده مثلا اگر اعلام کنه که باند در ساعت 12 قرار داره یعنی باند دقیقا مقابل شماست.
... .

از راهنمایی ارزشمند تون بسیار ممنونم.
برای تصحیح مسیر قبل از این که چرخها با زمین تاچ بشند از الران استفاده کنم یا از رادر؟
اما در دنیای پرواز پر از سوال هست .انشا الله بازم مزاحمتون میشم

Parvazi
10-07-01, 05:12 PM
سایتی که میخوای دانلود کنی باید رجیستر باشی
راهش چیه؟؟

من یادم نمیاد رجیستر کردم یا نه. رجیسترش اگه مجانی بود رجیستر کن. اگه پولی بود یا موفق نشدین بگید براتون بگردم پیداش کنم و آپ کنم.

یه سوال دیگه
من یه مشکل اساسی دارم
هم تو مدل و هم تو شبیه ساز ماکروسافت
باند رو پیدا نمی کنم.:6:
تو شبیه ساز مجبورم یک بار کامل دور هوا بچرخم و باند رو پیدا کنم. تازه بعد از پیدا کردم مسیر باند با یک دور گرفتن سعی میکنم تو مسیر قرار بگیرم.ولی از جای اشتباهی وارد باند میشم. و چون مسیرم درست نیست مجبورم با مسیرو درست کنم که باعث انحراف از باند میشه
چندتا سوال داشتم
اول اصول پیدا کردن باند و قرارگرفتن تو مسیر به چه صورته؟
مثلا کی باید سرعت و ارتفاع رو کم کرد و به چه اندازه
واسه قرار گرفتم تو مسیر باید چقدر از باند فاصله داشت
و سوال دوم فلاپ رو واسه نشستن کی باید باز کرد؟ اصلا نیاز هست با واسه فلر کردن خوب یه الویتور کافیه؟
باید بگم که Autopilot هم عالیه
من که میرم تو مسیر و میذارم روش تا بره مقصد به 10 کارم میرسم.
راستی خلبانها تو مسیر چی کار میکنند؟:0453:

برای کم کردن سرعت بعد از فرود، یکی از بهرین راه ها (توی هواپیما های سنگین) Arm کردن ترمز چرخ خا و Air Break ها هست که به محض تاچ کردن جرخ ها فعال شده و سرعت هواپیما رو کم میکنند. توی این مدت شما زمان دارید که از کشش برگردان موتور هم استفاده کنید.

اگه از GPS استفاده نمیکنید، برای پیدا کردن باند در روش VFR شما باید از Approach Plan های هر فرودگاه استفاده کنید. در این روش برای جهت های ورودی مختلف هر فرودگاه طرح تقرب جداگانه ای طراحی شده.( مثلاً برای ورود از شرق یک مدل و از غرب یک مدل دیگه) نقاطی هم بعنوان FIX روی این طرح تقرب علامت گذاری شده (معمولاً به شکل مثلث) که به شما میگه که در تقاطع کدام بیرینگ از کدام VOR ها، باید هدینگ و ارتفاع شما چی باشه. این طرح تقرب خودش شما رو به سر باند راه نمایی میکنه. (نمونه های فرودگاه های ایران رو برای دانلود در پست های قبلی گذاشتم اینجا (http://www.persianrc.net/forum/showpost.php?p=8757&postcount=7)). برای استفاده از روش IFR هم فرکانس ILS یا همون سیستم فرود کور فرود گاه مورد نظر رو ست کنید، از لحظه ای که شروع به حرکت به سمت وسط کرد، به سمت زاویه باند بچرخید. وقتی که وسط باشه، و هدینگ شما هم دقیقاً با شماره باند ضربدر 10 یکی باشه روبروی باند خواهید بود. شیب مناسب برای فرود رو هم با عقربه افقی اون میتونید بدست بیارید.

در مورد ارتفاع کم کردن، معمولاً ضریب کاهش ارتفاع رو یک سوم فاضله در نظر می گیرند.

در ضمن تقریباً تمام سولات شما رو خود نرم افزار شبیه ساز پاسخ داده (بصورت دروس زمینی و آموزش عملی توسط یکی از بهترین معلم خلبان های دنیا) من به شخصه از بخش آموزش اون کلی چیز تازه یاد گرفتم.
موفق باشید.

m_farahani
10-07-02, 10:03 AM
من یادم نمیاد رجیستر کردم یا نه. رجیسترش اگه مجانی بود رجیستر کن. اگه پولی بود یا موفق نشدین بگید براتون بگردم پیداش کنم و آپ کنم.

برای کم کردن سرعت بعد از فرود، یکی از بهرین راه ها (توی هواپیما های سنگین) Arm کردن ترمز چرخ خا و Air Break ها هست که به محض تاچ کردن جرخ ها فعال شده و سرعت هواپیما رو کم میکنند. توی این مدت شما زمان دارید که از کشش برگردان موتور هم استفاده کنید. ... .

توضیح بسیار جامع و کاملی بود.دیدم یه تشکر کافی نیست :2lxe53l:

m_farahani
10-07-15, 09:27 AM
اینجا چرا اینقدر سوتو کوره
یه سوال از اساتید
از رادیو چطوری میشه استفاده کرد .چطور بدونیم فرکانس هر فرودگاه چقدر هست
و اینکه چطور مسیر رو انتخاب کنیم
مثلا از فرودگاه تهران میخوای بری تبریز
طرح تقربهای زیادی تو نقشه هست
کدومو باید بری؟

Parvazi
10-07-17, 02:14 AM
اینجا چرا اینقدر سوتو کوره
یه سوال از اساتید
از رادیو چطوری میشه استفاده کرد .چطور بدونیم فرکانس هر فرودگاه چقدر هست
و اینکه چطور مسیر رو انتخاب کنیم
مثلا از فرودگاه تهران میخوای بری تبریز
طرح تقربهای زیادی تو نقشه هست
کدومو باید بری؟

اینجا به این دلیل سوت و کوره که متاسفانه اکثریت فقط مدرلرن...

راجع به فرکانس رادیو فرودگاه، اطلاعات توی مشخصات قرودگاه، توی خود برنامه هست. توی ، Free Flight دکمه Flight Planner رو کلیک کنید، میتونید فرودگاه مبداء و مقصد و همچنین نوع پرواز رو ازنظر VFR و IFR مشخص کنید. روشهای مختلفی هم برای رقتن به مقصد وجود داره. مثلاً مسیر مستقیم، راه های هوایی ارتفاع پایین، و ارتفاع بالا و ... (برای مسیر های بین شهری از ارتقاع بالا استفاده کنید.) پس از انتخاب گزینه های قبلی، با زدن دکمه Find Route مسیر شما مشخص میشه که میتونید اونو Save کرده و به حافظه GPS هواپیما منتقل کنید. توی Tab دوم صفحه (Edit) راه های هوایی، قرودگاه ها و ایستگاه های رادیو ناوبری توی مسیر مشخصه که با زوم کردن و کلیک کردن بر روی اونها، میتونید فرکانسهای لازم مثل OTIS، Tower، VOR،NDB، ILS و ... رو بدست بیارید.
اگه بتونید یه نفشه راه های هوایی رو تهیه کنید و یا از فایلی که گذاشتم، پلات بگیرید، تمام فرکانس های مورد نیاز روش هست. حتی روی نقشه های استاندارد مناطق نظامی و یا حساس تحت عنوان Restricted Area مشخص شده که باید از پرواز بر روی اونها اجتناب بشه، وگرنه خونتون پای خودتونه! ( نقشه های انتشارات Jane's فوق العادست. اگه آشنای خلبان دارید میتونه از نقشه هایی که تاریخ اونها گذشته براتون بیاره- برای سیمولاتور قابل استفادست)

مثلاً برای رفتن به تبریز باید به ترتیب از نقاط زیر عبور کنید:

Mehrabad OIII
VOR TRN
Intersection PAROT
VOR JAZ
Intersection RUDAD
Tabriz Airport OITT

http://www.persianrc.net/forum/attachment.php?attachmentid=2026&stc=1&d=1279316929

طرح تقرب رو هم بر اساس مسیر پرواز باید انتخاب کنی. مثلاً توی مسیر انتخابی، آخرین Fix یا Way Point رو با یه کلمه نام گذاری کرده. طرح رو بهتره از اونی استفاده کنی که ورودی فرودگاه از آخرین نقطه طرح پرواز شما میگذره. البته جهت وزش باد در انتخاب طرح تقرب کاملاً دخیله و ممکنه مجبور بشی از سر دور تر باند رو به باد فرود بیای.

m_farahani
10-07-20, 10:31 AM
سلام
فکر کنم تنها کاربر اینجا منم
ولی واقعا عالی هست
من یه نسخه ای رو تهیه کردم که آموزش فارسی هم داره
با تمام اصول پرواز آشنا میشی و مرحله مرحله همه نکات رو تمرین میکنی
به نظر من جای مناسبی واسه آشنایی با اصول پرواز هست حتی واسه مدلرها

Reza_Sadri
10-07-20, 10:56 AM
سلام
ولی واقعا عالی هست

نه منم هستم و اگه کسی خواست نقشه های پروازی Jeppesen رو دارم سایت پایین هم بهترین سایت سیمولاتور هست، ضمنا هواپیمای ایران ایر قابل نصب در برنامه FSX رو هم دارم
www.flightsim.com
:10:

Parvazi
10-07-20, 11:34 AM
نقشه های Jeppesen رو چطوری میشه تهیه کرد؟ من یدونه رو داشتم که متاسفانه از دستش دادم. من عاشق لبه بالای نقشه با اون ایندکس فوق العادشم...

Parvazi
10-07-20, 11:48 AM
سلام
ولی واقعا عالی هست

همونطور که قبلاً هم گفتم، اگه تمام مراحل آموزش رو خوب انجام بدین و Checkride رو هم بگذرونید بهتون مدرک خلبانی فلایت سیمولاتور میده. نمونه اش رو توی پستای قبلی گذاشتم. اینجا (http://www.persianrc.net/forum/showpost.php?p=6239&postcount=13)

Reza_Sadri
10-07-20, 11:52 AM
نقشه های Jeppesen رو چطوری میشه تهیه کرد؟ من یدونه رو داشتم که متاسفانه از دستش دادم. من عاشق لبه بالای نقشه با اون ایندکس فوق العادشم...

جپسن تو ایران نمایندگی داره پست بزن تا شمارشو بهت بدم ولی نقشه ها خیلی گرون هستند و برای مصرف ایر لاینها هستند، مثلا نقشه های ایران دامستیک حدود 50000 تومن شامل فرودگاههای ایرانه و High/Low Altitude Enrout Charts ولی من سی دی های جپسنو که مخصوص Microsoft Flight Simulator هست دارم ولی یه کمی قدیمیه، اونو نصب میکنی و هر
نقشه ای رو خواستی پرینت میگیری.:49lpmxx:

m_farahani
10-07-20, 12:21 PM
یه چیزی
تو ماکروسافت سیمولیتور هم میشه به صورت شبکه کار کرد؟
و یه سوال دیگه با رادیو مدل میشه هواچیما رو کنترل کرد.آخه دقت گیم پد خیلی پایینه و نمیشه به خوبی تو یک موقیعیت نگهش داشت

Parvazi
10-07-20, 12:49 PM
سوال اول: بله. حتی با رادار مراقبت پرواز Tracon هم شبکه میشه و میتونی ترافیک پرواز های رو اونجا روی رادار ببینی و کنترل کنی (این Tracon رو من با FS5 کار میکردم و شبکه کردم. (سال 1374) نمیدونم هنوز وجود داره یا نه و با FSX هم سازگاره یا نه. اون هم از اون نرم افزار های جالبه.

سوال دوم: بله. باید کانالها رو توی قسمت Setting/Controller به درستی تعریف کنی. فقط من یه مشکلی داشتم . اون هم این بود که بعضی از هواپیما ها سر سنگین پرواز میکنند. جایی هم برای کالیبریشن پیدا نکردم. (البته زیاد وقت نذاشتم)

Parvazi
10-07-20, 12:52 PM
جپسن تو ایران نمایندگی داره پست بزن تا شمارشو بهت بدم ولی نقشه ها خیلی گرون هستند و برای مصرف ایر لاینها هستند، مثلا نقشه های ایران دامستیک حدود 50000 تومن شامل فرودگاههای ایرانه و high/low altitude enrout charts ولی من سی دی های جپسنو که مخصوص microsoft flight simulator هست دارم ولی یه کمی قدیمیه، اونو نصب میکنی و هر
نقشه ای رو خواستی پرینت میگیری.:49lpmxx:

شماره رو لطف کنید بذارید. شاید بشه نقشه های تاریخ گذشته رو ارزونتر خرید.
در ضمن چطوری میتونم cd رو ازتون بگیرم؟

Reza_Sadri
10-07-20, 01:23 PM
شماره رو لطف کنید بذارید. شاید بشه نقشه های تاریخ گذشته رو ارزونتر خرید.
در ضمن چطوری میتونم cd رو ازتون بگیرم؟

این شماره ها شماره های قبله که من دارم امتحان کن ولی این شماره اقای طبیب زاده هست
(مالک نمایندگی)
88692781 و 88692791
09121029738

سی دی ها رو میتونم برات بفرستم ادرستو برام بفرست، ضمنا اگه به FSX علاقه مندی، گیم پد و جوی استیک معمولی بدرد نمیخوره باید جوی استیک حر فه ای مثل جوی استیک ماکروسافت و
یا Logitech Wingman Force 3D یا هر جوی استیکی که محور سوم هم برای Rudder Control داشته براش بگیری تا بتونی راحت کالیبره و تریمش کنی و راحت هواپیما رو کنترول کنی،
راستی شما میتونی از نقشه های جپسن استفاده کنی ؟؟؟ چون باید پرواز کور Instrument Flight Rule (IFR) , و نقشه خوانی پروازی رو بلد باشی. :2lxe53l:

m_farahani
10-07-20, 01:30 PM
این شماره ها شماره های قبله که من دارم امتحان کن ولی این شماره اقای طبیب زاده هست
(مالک نمایندگی)
88692781 و 88692791
09121029738

سی دی ها رو میتونم برات بفرستم ادرستو برام بفرست، ضمنا اگه به fsx علاقه مندی، گیم پد و جوی استیک معمولی بدرد نمیخوره باید جوی استیک حر فه ای مثل جوی استیک ماکروسافت و
یا logitech wingman force 3d یا هر جوی استیکی که محور سوم هم برای rudder control داشته براش بگیری تا بتونی راحت کالیبره و تریمش کنی و راحت هواپیما رو کنترول کنی،
راستی شما میتونی از نقشه های جپسن استفاده کنی ؟؟؟ چون باید پرواز کور instrument flight rule (ifr) , و نقشه خوانی پروازی رو بلد باشی. :2lxe53l:

این نوع جوی استیک رو از کجا باید تهیه کرد

Reza_Sadri
10-07-20, 01:31 PM
سوال اول: بله. حتی با رادار مراقبت پرواز Tracon هم شبکه میشه و میتونی ترافیک پرواز های رو اونجا روی رادار ببینی و کنترل کنی (این Tracon رو من با FS5 کار میکردم و شبکه کردم. (سال 1374) نمیدونم هنوز وجود داره یا نه و با FSX هم سازگاره یا نه. اون هم از اون نرم افزار های جالبه.

سوال دوم: بله. باید کانالها رو توی قسمت Setting/Controller به درستی تعریف کنی. فقط من یه مشکلی داشتم . اون هم این بود که بعضی از هواپیما ها سر سنگین پرواز میکنند. جایی هم برای کالیبریشن پیدا نکردم. (البته زیاد وقت نذاشتم)

اقا اگه تراکن جدید پیدا کردید به منم خبر بدید. :352nmsp:
در مورد سنگین پرواز کردن هواپیما ها، میتونی فایل Flight Model رو ویرایش کنی ولی فایل اصلی رو جای دیگه کپی کن که اگه خراب کردی دوباره بتونی اونو برگردونی.

Reza_Sadri
10-07-20, 01:35 PM
این نوع جوی استیک رو از کجا باید تهیه کرد

اینجا هست (شیراز) تهران هم حتما فروشگاه های کامپیوتری دارن من ادرس ندارم باید بچه های تهران کمک کنند.

Parvazi
10-07-20, 01:42 PM
(مالک نمایندگی)
88692781 و 88692791
09121029738

سی دی ها رو میتونم برات بفرستم ادرستو برام بفرست، ضمنا اگه به FSX علاقه مندی، گیم پد و جوی استیک معمولی بدرد نمیخوره باید جوی استیک حر فه ای مثل جوی استیک ماکروسافت و
یا Logitech Wingman Force 3D یا هر جوی استیکی که محور سوم هم برای Rudder Control داشته براش بگیری تا بتونی راحت کالیبره و تریمش کنی و راحت هواپیما رو کنترول کنی،
راستی شما میتونی از نقشه های جپسن استفاده کنی ؟؟؟ چون باید پرواز کور Instrument Flight Rule (IFR) , و نقشه خوانی پروازی رو بلد باشی. :2lxe53l:

متشکرم.
CD اگه اسم خاصی داره یا لینک تورنت اگه ازش داری بذار لطفاً . شاید با Emule یا Torrent بتونم پیداش کنم. در غیر اینصورت بهتون زحمت میدم که برام بفرستید. از استیک مدل میشه استفاده کرد. هم تراتل داره و هم رادر. دقت هم بد نبود. ولی باید برای کالیبریشن باهاش سروکله بزنم شاید درست بشه.

Parvazi
10-07-20, 01:49 PM
نقشه جدید 120000 تومان!
نقشه قدیمی تر 85000 تومان!
:17:

m_farahani
10-07-20, 02:02 PM
اینجا هست (شیراز) تهران هم حتما فروشگاه های کامپیوتری دارن من ادرس ندارم باید بچه های تهران کمک کنند.

میتونید یه مدل خوب معرفی کنید که مناسب شبیه ساز باشه
البته باید 3 محوره باشه دیگه؟؟؟
تراتل و رادر این وسط چی میشه؟؟؟

کدوم از اینها بهتره؟
http://www.rayaneh.com/cat-491.aspx

ولی خودمونیما عجب استارتی داره میخوره این بخش:5yjbztv:

m_farahani
10-07-20, 02:10 PM
نقشه جدید 120000 تومان!
نقشه قدیمی تر 85000 تومان!
:17:

حالا این نقشه های چی هستند و به چه کاری میاند.ممنون میشم توضیح بدید

Parvazi
10-07-20, 02:35 PM
حالا این نقشه های چی هستند و به چه کاری میاند.ممنون میشم توضیح بدید

اینها نقشه های راه های هوایی بین المللی هستند. اون نقشه ای رو که بصورت pdf گذاشتم دیدین؟ شبیه همون، با کیفیت بسیار بالا، روی کاغذ های نازک و در ابعادی که بسیار راحت میشه ازش استفاده کرد. یه شیوه ایندکسینگ روی لبه بالایی نقشه هست که میتونی وقتی نقشه تا خورده است، محل شهر ها رو روش پیدا کنی و مستقیماً همون صفحه رو باز کنی. تمام فرکانس های مورد نیاز رو هم روی اونها نوشته.
مهمترین مساله اینه که همه دنیا قبولش دارند.

Parvazi
10-07-20, 05:47 PM
یه نرم افزار کنترل ترافیک وب بیس مجانی...

http://www.atc-sim.com/

Reza_Sadri
10-07-20, 05:48 PM
متشکرم.
Cd اگه اسم خاصی داره یا لینک تورنت اگه ازش داری بذار لطفاً . شاید با emule یا torrent بتونم پیداش کنم. در غیر اینصورت بهتون زحمت میدم که برام بفرستید. از استیک مدل میشه استفاده کرد. هم تراتل داره و هم رادر. دقت هم بد نبود. ولی باید برای کالیبریشن باهاش سروکله بزنم شاید درست بشه.

دوست عزیز، من اونارو ارجینال از جپسن خریدم ( زمان fs 2004 )
6تا سی دی بقیمت حدود 400000 تومن، ولی اگه خواستی سی دی نقشه های خاور میانه رو
که شامل فرودگاه های ایران هم هست برات کپی میکنم.
نقشه های اصلی ایران (قدیمی) اگه خواستی با قیمت مناسب میتونم برات تهیه کنم
در مورد جوی استیک، به اون مدل 37000 تومنی مطمین نیستم محور رادر داشته باشه ولی
بقیه همشون خوب هستند، اطلاعات بیشتری خواستی تماس بگیر.:90:
09173130746
صدری
یادم رفت اسم سی دی ها :Jeppesen Simchart

Parvazi
10-07-20, 05:51 PM
این یکی در حال حاضر یکی از معروف ترین نرم افزار های ATC است.

http://www.atcsimulator.com/

m_farahani
10-07-24, 01:56 PM
من یه جوی استیک گرفتم این محور سومش کجاشه
روش نوشته سه محوره ولی فقط الویتور و الران رو داره رادر رو با چی باید کنترل کرد

Reza_Sadri
10-07-25, 10:24 AM
من یه جوی استیک گرفتم این محور سومش کجاشه
روش نوشته سه محوره ولی فقط الویتور و الران رو داره رادر رو با چی باید کنترل کرد

مبارکه :4ytbp1d:، خود دسته به سمت چپو و راست میچرخه توی محور عمودی خودش.

Ehsan
10-07-25, 11:03 AM
قابل توجه دوستان اهل پرواز

واسه Flight simulator هرچی بخواین دانلود کنین اینجا (http://www.simviation.com/simviation/index.php) هست فت و فراوون

مجانی هم هست و واسه همه ورژنها هم هست

(اگر هواپیمایی دانلود کردید و آنزیپ کردید و بعد از کپی کردن تو مسیر برنامه تو لیست هواپیماها نبود بگید راهنمایی کنم هیچکدوم از فایلهاشون مشکل نداره)

KAMRAN111
10-07-25, 06:29 PM
احسان جان نشستی و نشستی آخرش غوغا کردی با این لینک

Ehsan
10-07-25, 07:09 PM
احسان جان نشستی و نشستی آخرش غوغا کردی با این لینک

اونموقع که هنوز وارد دنیای پرلذت و بی پایان مدل نشده بودم خوره FS بودم

در ضمن یکی از لذتهاش واسه من زیاد کردن وزن هواپیما بود که ببینم کدوم طراحی بهتری داره(از لحاظ کارگو)

C 17 از همشون بهتره تا 1.7 برابر ماکزیمم وزن خودشو تو باند مهرآباد قبل از تموم شدن باند به راحتی از زمین میکنه

ولی هرکولس یه چیز دیگس هم تیپش هم صداش هم پروازش

خلاصه اینکه وظیفه بود کامران جان

:4xvim2p:

BaRdIa
10-07-25, 07:16 PM
ایول چه جنگنده های خوبی داره.اینا همشون راحت بالا میان؟(نصب میشن)

آدم حس می کنه واقعا" در حال پرواز با جنگندس یا نه؟

چون من یه میراژ واسه Flight Simulator X دانلود کردم یه چیزی شبیه به بویینگ بود.نه قدرت مانور داشت نه سرعت

BaRdIa
10-07-25, 07:57 PM
آقا من اینارو نمی تونم نصب کنم.یه F-15 دانلود کردم ولی نصب نمیشه.چیکار باید بکنم؟

مثل اینکه بعضی ها Color scheme هستند یا ...........

از کجا بفهمم کدوم هواپیمای واقعیه؟!

این جنگنده ها رو دیدم هوسی شدم

Ehsan
10-07-25, 09:47 PM
آقا من اینارو نمی تونم نصب کنم.یه F-15 دانلود کردم ولی نصب نمیشه.چیکار باید بکنم؟

مثل اینکه بعضی ها Color scheme هستند یا ...........

از کجا بفهمم کدوم هواپیمای واقعیه؟!

این جنگنده ها رو دیدم هوسی شدم

بردیا جان وقتی یک هواپیما دیدی و خواستی دانلود کنی ببین جلوش اگه نوشته بود Complete Package که میشه خود هواپیما و اگه نوشته بود Textures onlyکه میشه Color scheme و اگه نوشته بود update for FSX of the F-16 مثلا میشه آپدیت واسه F-16

Textures only و update وقتی بدرد میخوره که خود هواپیما رو دانلود کرده باشی

در رابطه با مانورها هم چون این فایلها رو اشخاصی(هنرمندهایی) مثل بر و بچه های خودمون(3damir,Parvazi,...) میسازند و آپلود میکنن با هم تفاوت دارن و معمولا اونهایی کامل و کم نقص تر هستن که سایزشون بالای 5 , 6 مگابایته(حتما همیشه اینطور نیست) و این رو هم در نظر بگیر که مانور هواپیمای جنگده واقعی هم به مراتب کمتر از حتی یه ترینر مدل هست(بخاطر ابعاد و وزن) ولی در کل خیلی به واقعیت نزدیکه

من خودم SR-71 Black bird دانلود کردم سرعت 2800 کیلومتر رو میرفت و شتاب تیک آفش هم کاملا خوف بود

BaRdIa
10-07-26, 12:43 AM
خیلی ممنون.من چند تا جنگنده دانلود کردم.و اما یک سوال.

من تو عکس ها دیدم جنگنده ها دارن از روی ناو هواپیمابر بلند میشن.

این چجوریه؟

باید به نرم افزار اضافه بشه یا باید اسم خواصی رو به عنوان فرودگاه وارد کنیم؟

راهنمایی بفرمایید

Ehsan
10-07-26, 08:35 AM
وقتی تو صفحه اصلی هستی فایلهارو گروه بندی کرده :

Civil Jets جتهای مسافربری
Props هواپیماهای ملخ دار
Scenery فرودگاه ها
Military پرنده های نظامی (هواپیما و هلیکوپتر)
Helicopters چرخ بال :D
Vintage هواپیماهای قدیمی (یه جورایی تاریخی)
Panels واسه آپگرید کاکپیت
Payware یه جورایی اینجا هم واسه آپگرید هست ولی خود بدنه
Misc تو این قسمت ژانگولر ها رو گداشتن مثل افکت موتور در حال سوختن و .... اگه ناو هواپیمابر تو فرودگاه ها نبود اینجارو بگرد داره اینم (http://www.simviation.com/simviation/download.php?ID=9787)یکیش
Utilities ابزارهای مختلف برای نرم افزار MFS داره
Missions ماموریت های جدید

m_farahani
10-07-26, 09:38 AM
قابل توجه دوستان
در خرید جوی استیک خیلی دقت کنید.
من یکی خریدم خیلی باحاله روش نوشته سه محوره وقتی هم نصب میکنی 3 محوره نصب میشه ولی حتا تو تنظیماتش هم محور سوم رو نداره.
در کل تقلبیه چون هنگام کالیبره کردن مدام مکان جوی استیک در محل خودش میلرزه
مارک : Genius
قیمت :17 تومان
مدل : فلایتر

Masood
10-07-26, 10:41 AM
شاید براتون جالب باشه
من برای این شبیه ساز از همون جواستیک E_SKY که برای RealFlight ازش استفاده میشه، استفاده میکنم

جناب فراهانی مدل جواستیکتون هم لطفا بنویسید، ممنون

Reza_Sadri
10-07-26, 12:23 PM
به این سایت هم یه سری بزنید

www.flightsim.com

این یکی هم سایت بچه های ایرانی مقیم امریکا، سنری فرودگاههای ایرانو هم داره

http://touradg.netfirms.com

حتما فرودگاه مهرابادو دانلود کنید چون تو FSX موقعیت رمپ و پارکینگها اشتباهه

zero fighter
10-08-11, 10:46 AM
با سلام به دوستداران پرواز

خیلی وقت دارم دنبال راهی برای هماهنگی جهت فرود اتوماتیک از طریق IFR با برج مراقبت برای کنترل پرواز هنگام فرود هستم (APPROACH) . خاهشمن است تا در صورت امکان دوستان دستور العمل موجود در این زمینه را برای FSX تو این تاپیک مطرح کنند .

با تشکر:62izy85:

Reza_Sadri
10-08-11, 01:06 PM
با سلام به دوستداران پرواز

خیلی وقت دارم دنبال راهی برای هماهنگی جهت فرود اتوماتیک از طریق IFR با برج مراقبت برای کنترل پرواز هنگام فرود هستم (APPROACH) . خاهشمن است تا در صورت امکان دوستان دستور العمل موجود در این زمینه را برای FSX تو این تاپیک مطرح کنند .

با تشکر:62izy85:

FSX فرود اتوماتیک نداره، اگه منظورت Auto-Landing هست ، اونم بصورت کامل توی هواپیما ها نیست، ولی هواپیماهای جت موجود دارای Approach Mode هستند که با تنظیم فرکانس ILS باند مورد نظر ، گیرنده ILS هواپیما از حدود 15 مایلی باند میتونه موقعیت هواپیمارو از نظر ارتفاع(شیب کم کردن ارتفاع جهت فرود) و انحراف هواپیما نسبت به خط وسط باند رو به خلبان بده و در صورتیکه هواپیما در حالت Auto Pilot with Approach باشه هواپیما بطور خودکار تا 200 پا (ارتفاع) به باند نزدیک میشه و بقیه مراحل فرود با خلبانه، اگه بخوای اینطوری فرود بیای باید پرواز IFR رو بلد باشی.

Parvazi
10-08-11, 01:19 PM
شاید براتون جالب باشه
من برای این شبیه ساز از همون جواستیک e_sky که برای realflight ازش استفاده میشه، استفاده میکنم

مسعود جان شما با سر سنگین بودن هواپیما هایی مثل سسنا مشگل نداری؟ من درحالتی که جوی استیک رو توی ویندوز کالیبره کردم، باز باید همیشه الویتور رو یکم عقب بکشم که توی پرواز های طولانی کلافه کنندست.

اگه توی fsx جای دیگه ای برای کالیبریشن داره بفرمایید.

BaRdIa
10-08-11, 02:48 PM
fsx رو می تونیم با هم آنلاین بزنیم؟

من یه اکانت Gamespy ساختم و رفتم انلاین.ولی خیلی شیر تو شیر بود.کسی هست آنلاین بزنیم؟!

برای ساخت اکانت کلیک کنید (https://login.gamespy.com/login.aspx?r=http%3a%2f%2fwww.gamespy.com%2f&sl=)

Reza_Sadri
10-08-11, 04:39 PM
مسعود جان شما با سر سنگین بودن هواپیما هایی مثل سسنا مشگل نداری؟ من درحالتی که جوی استیک رو توی ویندوز کالیبره کردم، باز باید همیشه الویتور رو یکم عقب بکشم که توی پرواز های طولانی کلافه کنندست.

باید از تریم استفاده کنی، اگه جوی استیک کلید اضافه داره دو تاشو برا الویتور تریم استفاده کن
اگر هم نداره از کلیدهای 7 و 1 کی پد استفاده کن
در fsx از این طریق میتونی برای تنظیم جوی استیک عمل کنی :
Option==>setting==>controls==>buttons/key

Parvazi
10-08-11, 04:52 PM
من از دسته e-sky استفاده میکنم. حدوداً 25% الویتور میخواد. فکر نکنم با تریم جمع بشه.

Reza_Sadri
10-08-11, 05:38 PM
من از دسته e-sky استفاده میکنم. حدوداً 25% الویتور میخواد. فکر نکنم با تریم جمع بشه.

پس مشکل یا از دسته هست یا دسته کالیبره نیست

m_farahani
10-08-16, 12:27 PM
نرم افزار شبیه ساز ماکروسافت به همراه آموزش و کتاب راهنما

http://www.tabpcmarket.ir/upload/images/12778788441_fly.jpg

http://www.tabpcmarket.ir/index.php?action=produce&id=12&basename=produce_12

Masood
10-08-16, 02:29 PM

ببخشید دیر شد، پست شما رو ندیده بودم
در مورد سر سنگینی تا وقتی که قدرت موتور بالای 50-60 درصد هست که اصلا مشکلی ندارم
وقتی کمتر میشه یکمی هواپیماهای سر سنگین به سمت پایین متمایل میشن که فکر کنم طبیعی باشه
حتی فول تراتل وقتی تریم تا آخر پایین هست (که هواپیما بره بالا) در حالتی که استیک الویتور در حالت وسطه هواپیما ارتفاع زیاد میکنه و دماغش میره بالا

تا اونجا که من اطلاع دارم خود نرم افزار کالیبره نمیکنه و موقع کالیبره کردن از خود ویندوز کالیبره میکنه (من ندیدم جایی داشته باشه که خودش کالیبره کنه)

KAMRAN111
10-08-16, 05:19 PM
نرم افزار شبیه ساز ماکروسافت به همراه آموزش و کتاب راهنما

http://www.tabpcmarket.ir/upload/images/12778788441_fly.jpg

http://www.tabpcmarket.ir/index.php?action=produce&id=12&basename=produce_12

این بسته نرم افزاری رو من دارم تنها موردش اینکه بیش از 5 یا 7 بار نصب نمی شه روی کامپیوتر های مختلف

و اگر هم بعضی از سخت افزار ها رو عوض کنی کار نمی کنه

قفل اس ام اسی هم گذاشتن براش که فقط برای ایران فعال من موبایل دوستم تو ایران رو دادم تا شماره سریال براش اس ام اس بشه

کلا شرکت خودش رو یک جورایی کشیده عقب که زیاد جواب گو نباشه

خود پک اصلی این همه قفل نداره که خود این دوستان فقط فایل های صوتی رو کردن فارسی و

کلی هم خط و نشون کشیدن که ازش سو استفاده نشه و قفل غار علی بابا و چهل دزد بغداد رو گذاشتن روش

Reza_Sadri
10-08-16, 06:05 PM
اگه جوی استیکتون خوب نباشه (کیفیت پایین) پرواز خیلی سخت میشه بطور مثال در قسمت کالیبراسون ویندوز جوی استیک را در حالت مرکز قرار بدید اگر نشانگر خود به خود حرکات سریع و نامنظم داشت این بمعنی این هست که جوی استیکتون چیز خوبی نیست، در واقع همین حرکات سریع و نا خاسته روی فرامین پروازی
هواپیما اثر داره ، البته در قسمت تنظیمات برنام میتونید حساسیت فرامین پرواز را کم یا زیاد کنید و بهترین رفتار
جوی استیک را برای برنامه تعریف کنید

m_farahani
10-08-16, 10:02 PM
اگه جوی استیکتون خوب نباشه (کیفیت پایین) پرواز خیلی سخت میشه بطور مثال در قسمت کالیبراسون ویندوز جوی استیک را در حالت مرکز قرار بدید اگر نشانگر خود به خود حرکات سریع و نامنظم داشت این بمعنی این هست که جوی استیکتون چیز خوبی نیست، در واقع همین حرکات سریع و نا خاسته روی فرامین پروازی
هواپیما اثر داره ، البته در قسمت تنظیمات برنام میتونید حساسیت فرامین پرواز را کم یا زیاد کنید و بهترین رفتار
جوی استیک را برای برنامه تعریف کنید

منم یه جنیوس گرفتم همین مشکل رو داشت. مجبور شدم عوضش کنم.خود به خود تکون میخورد و مدام باید کالیبرش میکردی.ولی تو تراتل 50-60 درصد یکمی سسنا رو به پایین تمایل داره که باید با افزایش تراتل خنثی کنیش.

usofk
10-08-16, 11:47 PM
من اینو گرفتم هیچ مشکلی هم باهاش ندارم
http://www.torrebella.net/wp-content/uploads/2009/02/genius-metal-strike-3d.jpg
برای رادر هم axis Z داره

m_farahani
10-08-17, 09:02 AM
من اینو گرفتم هیچ مشکلی هم باهاش ندارم
http://www.torrebella.net/wp-content/uploads/2009/02/genius-metal-strike-3d.jpg
برای رادر هم axis Z داره

مدل و مشخصات و قیمت رو لطف میکنید بگید:2lxe53l:

usofk
10-08-30, 11:22 PM
مدل Genius Metal Strike 3d
26تومن

Reza_Sadri
10-11-18, 04:41 PM
اینم هواپیمای ایران ایر 800-737 برای شبیه یاز ایکس

http://www.imageno.com/thumbs/20101118/cxzco5hzm67g.jpg (http://www.imageno.com/cxzco5hzm67gpic.html)

mehdi289
10-12-24, 01:09 AM
سلام
يه سري به اين لينك (http://forum.iransim.ir/default.aspx?g=posts&t=497)بزنيد حتما كامل بخونيدش
ديدن اين سايت (http://www.captainsim.com/) هم خالي از لطف نيست. product هاشو نگاه كنيد
http://www.fscorner.com/images2/uploads07/feb/iran3004.jpg
http://fsimages.surclaro.net/addons/irana322.jpg
http://www.avsimrus.com/file_images/39/img14961_1.jpg

IranModel.IR
11-02-02, 09:55 AM
اینم یک سایت برای دانلود انواع هواپیما بمب افکنهای قدیمی هم داره مثل TSR.2
http://my-planes.com/my-planes/my-planes/my-planes.html
http://my-planes.com/freeware/TSR2/TSR2.gif

CONCORDE
11-02-03, 09:58 PM
من هواپیماهای ایرلاینهای ایرانی رو برای FSX و FS2004 دانلود کردم. طبق راهنمایی که تو خود فایل های دانلود شده هست هم پیش میرم . ولی هواپیماها به لیست اضافه نمی شن. لطفا یکی راهنمایی کنه چکار کنم.
به عنوان مثال توپولف تابان رو از لینک زیر گرفتم. ولی تو 2004 نصب نشد. :1041:

CONCORDE
11-02-05, 08:24 PM
من هواپیماهای ایرلاینهای ایرانی رو برای FSX و FS2004 دانلود کردم. طبق راهنمایی که تو خود فایل های دانلود شده هست هم پیش میرم . ولی هواپیماها به لیست اضافه نمی شن. لطفا یکی راهنمایی کنه چکار کنم.
به عنوان مثال توپولف تابان رو از لینک زیر گرفتم. ولی تو 2004 نصب نشد. :1041:

یکی یه نیم نگاهی هم اینوری بندازه تورو خدا. بنده همچنان اندر کف نشتن پشت رول این توپولفم، اونم ازنوع تابانش . می خوام ببینم چه جوریاس که هی زمین می خوره به اینا؟!!!! :2gwb921:

Reza_Sadri
11-02-05, 08:37 PM
یکی یه نیم نگاهی هم اینوری بندازه تورو خدا. بنده همچنان اندر کف نشتن پشت رول این توپولفم، اونم ازنوع تابانش . می خوام ببینم چه جوریاس که هی زمین می خوره به اینا؟!!!! :2gwb921:

شما اول بگو هواپیما برای FSX هست یا FS2004 ?

CONCORDE
11-02-05, 08:55 PM
شما اول بگو هواپیما برای FSX هست یا FS2004 ?

خودش که گفته برای FS2004. من مدلهایی که بدون مشکل نصب میشن رو مقایسه کردم با اینا دیدم که اینا ظاهرا باید یک فایل CFG (پسوند) داشته باشند که اینا ندارن. :164:

Ehsan
11-02-05, 11:11 PM
مسیر دسترسی باید درست باشه.

تو 2004 رو دقیق یادم نیست اما اینو میدونم که فولدری(فولدر هواپیما) که شما داخل فولدر هواپیماهای مسیر نصب شده نرم افزار کپی میکنید باید وقتی فولدر رو باز میکنید داخلش Model , Plane , ..... باشه و اگر برای رسیدن به اینها 2 تا فولدر داخل هم هستند باید یکی بشه.

یکم گیج کننده گفتم ولی اگه متوجه نشدید بیشتر توضیح میدم.

Reza_Sadri
11-02-06, 11:56 AM
خودش که گفته برای FS2004. من مدلهایی که بدون مشکل نصب میشن رو مقایسه کردم با اینا دیدم که اینا ظاهرا باید یک فایل CFG (پسوند) داشته باشند که اینا ندارن. :164:

یه نکته دیگه هم هست، این هواپیما ها و سنری های مجانی Freeware بدلیل اینکه توسط اشخاص حرفه ای ساخته نمیشن خیلی هاشون درست کار نمیکنند روی تمام سیستمها، خود من بیشتر از 10 مدل هواپیما رو دانلود کردم اما فقط 2تاشون روی FSX جواب داد

CONCORDE
11-02-06, 02:17 PM
مسیر دسترسی باید درست باشه.

تو 2004 رو دقیق یادم نیست اما اینو میدونم که فولدری(فولدر هواپیما) که شما داخل فولدر هواپیماهای مسیر نصب شده نرم افزار کپی میکنید باید وقتی فولدر رو باز میکنید داخلش Model , Plane , ..... باشه و اگر برای رسیدن به اینها 2 تا فولدر داخل هم هستند باید یکی بشه.

یکم گیج کننده گفتم ولی اگه متوجه نشدید بیشتر توضیح میدم.

نه. همین کار رو می کنم. با FSX زیاد مشکلی ندارم. قبلا گفتم : چون تو کف این توپولفا بودم و اونها هم فقط برای 2004 بودن به همین خاطر 2004 نصب کردم. ولی اینا نصب نمیشن.
یک سوال :
این فایل Aircraft .CFG چیه و چه کارست؟ کسی می دونه؟

Reza_Sadri
11-02-06, 04:38 PM
این مسیر موقعیت فایل Aircraft.cfg هست
C:\Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\Airbus_A321
در این مسیر کل هواپیماهای نصب شده قرار دارند و هرکدوم تو فولدر خودشون، هر کدوم هم یک فایل پیکربندی به نام aircraft.cfg دارند که یک فایل متنی و قابل ویرایش هست که پارامترهای پروازی هواپیمارو مشخص کرده، اگه میخوای توش دست ببری حتما قبلش اونو یه جای دیگه کپی کن که اگه اشتباها خرابش کردی بتونی 2باره فایل اصلی رو برگردونی

mehdi289
11-02-23, 03:02 PM
نه. همین کار رو می کنم. با FSX زیاد مشکلی ندارم. قبلا گفتم : چون تو کف این توپولفا بودم و اونها هم فقط برای 2004 بودن به همین خاطر 2004 نصب کردم. ولی اینا نصب نمیشن.
یک سوال :
این فایل Aircraft .CFG چیه و چه کارست؟ کسی می دونه؟

سلام آقا اگه واقعا قصد داري با سيمولاتور پرواز كني بگو تا هم هواپيماي توپ بهت بدم و هم هرچيزي كه براي پرواز لازم داري. من يه مدل از توپولوف دارم 95% ريل هست عكس هاشو بعد ميزارم . من خودم عاشق پرواز باهاش هستم. ولي براي 2004 هست. اگه هم سينري درست ايران رو مي خواييد بگيد تا بزارم.اگه هم دوست داشتي آنلاين پرواز كنيد و با كنترلر صحبت كنيد باز هم بگيد كه بگم چكار كنيد.

حالا اگه مي خوايي بدوني توپولوف چيه اين رو دانلو (http://www.fs-proteam.com/n_st.php?id=35)د كن.
اين هم آپديتش هست. دانلود (http://www.fs-proteam.com/n_st.php?id=42)

براي اين مدل ليوري كاسپين هم هست كه ميشه بهش اضافه كرد.
حالشو ببر:7AD_headspin:
فايل aircraft.cfg تنظيمات كلي هواپيما براي سيمولاتور هست به طور مثال:
اگه بخواهيد يك ليوري جديد اضاف كنيد بايد اينجا هم يه دسكاري كنيد. ميتونيد اسم شركت مدل و رجيستري و كال ساين هواپيما رو تخير بديد. مي تونيد مشخصه هاي هواپيما از قبيل ظرفيت مخزن هاي سوخت و وزن هواپيما و ... رو تغيير بدين.

Reza_Sadri
11-02-23, 06:29 PM
سلام آقا اگه واقعا قصد داري با سيمولاتور پرواز كني بگو تا هم هواپيماي توپ بهت بدم و هم هرچيزي كه براي پرواز لازم داري. من يه مدل از توپولوف دارم 95% ريل هست عكس هاشو بعد ميزارم . من خودم عاشق پرواز باهاش هستم. ولي براي 2004 هست. اگه هم سينري درست ايران رو مي خواييد بگيد تا بزارم.اگه هم دوست داشتي آنلاين پرواز كنيد و با كنترلر صحبت كنيد باز هم بگيد كه بگم چكار كنيد.

حالا اگه مي خوايي بدوني توپولوف چيه اين رو دانلو (http://www.fs-proteam.com/n_st.php?id=35)د كن.

اگه بخواهيد يك ليوري جديد اضاف كنيد بايد اينجا هم يه دسكاري كنيد. ميتونيد اسم شركت مدل و رجيستري و كال ساين هواپيما رو تخير بديد. مي تونيد مشخصه هاي هواپيما از قبيل ظرفيت مخزن هاي سوخت و وزن هواپيما و ... رو تغيير بدين.

شما هواپیما برای FSX هم دارید که درست کار کنه ؟

CONCORDE
11-02-28, 04:03 PM

سلام داداش ، کجا بودی تا حالا ااااااااااااااااااااااااا :644zw9c:
بابا من که مردم از بس با این fsx و fs2004 زدم توسر خودم. من یه دو سه سالیه با اینا پرواز می کنم. ولی جدیدا حال کردم فقط با هواپیماهای ایرلاینهای ایران از جمله همین توپولف خودمون یا قوکر 50 و 100 و 28 و امثالهم بپرم. کلی هم از اینور و اونور دانلود کردم. ولی از هر 10 تا یکیشم به زور کار میکنه و ناقص. یا خودش هست پانلش نیست . یا ...
خلاصه به شدت التماس دعا داریم. . . . :4hu5109:

CONCORDE
11-02-28, 11:53 PM
س

این که کلا موتور خاموشه. پنلش هم روسیه نمی تونم روشنش کنم. پلیز هلپ...
با Ctrl+E هم روشن نشد.

Reza_Sadri
11-03-01, 09:28 PM
اين سايت بزرگترين سايت براي فلايت سيمولاتور هست اونجا حتما توپولف خوب پيدا ميكني
www.flightsim.com

mehdi289
11-03-02, 03:02 AM
این که کلا موتور خاموشه. پنلش هم روسیه نمی تونم روشنش کنم. پلیز هلپ...
با Ctrl+E هم روشن نشد.

سلام
به عزیز پنلش خاموشه روسی هم نوشته و با Ctrl+E هم روشن نمیشه.:21b7wpk:
برای همینه که میگم کامله برای روشن کردن این هواپیما باید پروسیژر روشن کردن توپولوف رو انجام بدی اونهم به صورت کامل یعنی اول باطری بعد اکسترنال پاور بعدAPU و الا آخر. تو کاکپیت توپولوف واقعی هم انگلیسی نیست و همه روسیه برای همینه که هرکسی با توپولوف پرواز نمی کنه ولی اگه پرواز با این تایپ رو یاد بگیرید واقعا احساس لذت می کنید آخه چیزی رو به پرواز درآوردید که نمیشه اسمش رو بازی گذاشت. حالا اگه مایل هستید بگید من آموزش کامل رو به شما می دم. به صورت آنلاین

http://s29.aks98.com/files/75347958723288328129_thumb.jpg (http://s29.aks98.com/viewer.php?file=75347958723288328129.jpg)

http://s29.aks98.com/files/31854005742262618446_thumb.jpg (http://s29.aks98.com/viewer.php?file=31854005742262618446.jpg)

http://s29.aks98.com/files/15801923138306324336_thumb.jpg (http://s29.aks98.com/viewer.php?file=15801923138306324336.jpg)

http://s29.aks98.com/files/86613324069649570154_thumb.jpg (http://s29.aks98.com/viewer.php?file=86613324069649570154.jpg)

mehdi289
11-03-02, 03:04 AM
اين سايت بزرگترين سايت براي فلايت سيمولاتور هست اونجا حتما توپولف خوب پيدا ميكني
www.flightsim.com

توپولوف از این بهتر جایی پیدا نمیکنی . ولی اگه یه چیز غیر حرفه ای بخوایی و دوست داری که با سیمولاتور بازی کنی آره مدل های دیگه هم هست ولی :2lxwef8:

mehdi289
11-03-02, 03:13 AM
سلام داداش ، کجا بودی تا حالا ااااااااااااااااااااااااا :644zw9c:
بابا من که مردم از بس با این fsx و fs2004 زدم توسر خودم. من یه دو سه سالیه با اینا پرواز می کنم. ولی جدیدا حال کردم فقط با هواپیماهای ایرلاینهای ایران از جمله همین توپولف خودمون یا قوکر 50 و 100 و 28 و امثالهم بپرم. کلی هم از اینور و اونور دانلود کردم. ولی از هر 10 تا یکیشم به زور کار میکنه و ناقص. یا خودش هست پانلش نیست . یا ...
خلاصه به شدت التماس دعا داریم. . . . :4hu5109:

من برای 2004 تایپ های زیاد و حرفه ای دارم . فوکر 100 دو مدل هست Digital Aviation که خیلی حرفه ای هست و همه ایرلاین های مجازی هم قبولش دارن و هم Project Foker که این هم تقریبا کامل هست ولی 80% ریل که من از همین استفاده می کنم لیوری ایران ایر هم داره. برای فکر 50 هم یه مدل هست ولی 1 یا 2تا مشکل داره. سعی می کنم که تو 4share آپلود کنم برای دانلود.
راستی اگه دوست داشتین که پروازاتون بیهوده نباشه می تونید تو ایرلان های مجازی پرواز کنید من یکیشو دارم.
http://s29.aks98.com/files/62705273687016048227_thumb.jpg (http://s29.aks98.com/viewer.php?file=62705273687016048227.jpg)
http://s29.aks98.com/files/05884217342239020406_thumb.jpg (http://s29.aks98.com/viewer.php?file=05884217342239020406.jpg)
این هم چندا عکس برای کسایی که نظامی دوست دارن
http://s29.aks98.com/files/97889117778867862775_thumb.jpg (http://s29.aks98.com/viewer.php?file=97889117778867862775.jpg)

http://s29.aks98.com/files/15949161055430159621_thumb.jpg (http://s29.aks98.com/viewer.php?file=15949161055430159621.jpg)

http://s29.aks98.com/files/34225195446973951085_thumb.jpg (http://s29.aks98.com/viewer.php?file=34225195446973951085.jpg)

CONCORDE
11-03-02, 06:32 PM
www.flightsim.com

تمام توپولفهای این سایت رو دانلود کردم. البته 95% texture هستش و اون یکی دو تایی هم که Project ن ناقصند. ولی از یه سایت دیگه دو مدل 154M و 154 B-2 رو گرفتم که همونیه که آقا مهدی گذاشتن. B-2 پرواز می کنه و عجب حالی داره پرواز باهاش. :7AD_headspin:

CONCORDE
11-03-02, 06:35 PM
سلام
به عزیز پنلش خاموشه روسی هم نوشته و با Ctrl+E هم روشن نمیشه.:21b7wpk:
برای همینه که میگم کامله برای روشن کردن این هواپیما باید پروسیژر روشن کردن توپولوف رو انجام بدی اونهم به صورت کامل یعنی اول باطری بعد اکسترنال پاور بعدAPU و الا آخر. تو کاکپیت توپولوف واقعی هم انگلیسی نیست و همه روسیه برای همینه که هرکسی با توپولوف پرواز نمی کنه ولی اگه پرواز با این تایپ رو یاد بگیرید واقعا احساس لذت می کنید آخه چیزی رو به پرواز درآوردید که نمیشه اسمش رو بازی گذاشت. حالا اگه مایل هستید بگید من آموزش کامل رو به شما می دم. به صورت آنلاین

ایول - همون چیزیه که می خوام . هستم شدید. فقط بگو چکار کنم. :62izy85:

CONCORDE
11-03-02, 06:39 PM
من برای 2004 تایپ های زیاد و حرفه ای دارم . فوکر 100 دو مدل هست Digital Aviation که خیلی حرفه ای هست و همه ایرلاین های مجازی هم قبولش دارن و هم Project Foker که این هم تقریبا کامل هست ولی 80% ریل که من از همین استفاده می کنم لیوری ایران ایر هم داره. برای فکر 50 هم یه مدل هست ولی 1 یا 2تا مشکل داره. سعی می کنم که تو 4share آپلود کنم برای دانلود.
راستی اگه دوست داشتین که پروازاتون بیهوده نباشه می تونید تو ایرلان های مجازی پرواز کنید من یکیشو دارم.
[

اینم هستم. در ضمن جدیدا دارم عضو یکی از همین ایرلاینهای مجازی به نام Pilot of persia میشم که یکی از دوستان جدید سایت خودمون دعوتنامشو برام فرستادن. شما هم اگه داری معرفی کن لطفا.
فقط یه سوال با 2004 هم میشه تو این ایرلاینهای مجازی پرواز انجام داد یا فقط X ؟

mehdi289
11-03-02, 10:18 PM
ایول - همون چیزیه که می خوام . هستم شدید. فقط بگو چکار کنم. :62izy85:

سلام خوشحالم كه مي بينم به توپول علاقه داريد.
اين نرم افزار رو دانلود (http://teamspeak.gameserver.gamed.de/ts3/releases/beta-36/TeamSpeak3-Client-win32-3.0.0-beta36.exe) كنيد. اينجا جايي كه بچه هاي ايراني كه پرواز آنلاين انجام ميدن دور هم جمع ميشن و علمشون رو با هم اشتراك مي زارن. خلبان ريل هم داريم. هر سوالي هم كه داشته باشيد جواب ميدن پرواز گروهي هم ميرن. من هم هستم اينجا مي تونيم به voic با هم صحبت كنيم. مي تونيم يه تاريخ و ساعتي رو مشخص كنيم من توپول رو به شما ياد بدم.
وقتي نصب كرديد براي كانكت شدن مشخصات زير رو وارد كنيد
Address: 85.236.100.27

Port: 13787

Nikname: اسم خودتون

Password: نياز نيست
راستي TU-154M رو نصب كنيد . Tu-154B زياد تو دل بورو نيست.

mehdi289
11-03-02, 10:32 PM
اینم هستم. در ضمن جدیدا دارم عضو یکی از همین ایرلاینهای مجازی به نام Pilot of persia میشم که یکی از دوستان جدید سایت خودمون دعوتنامشو برام فرستادن. شما هم اگه داری معرفی کن لطفا.
فقط یه سوال با 2004 هم میشه تو این ایرلاینهای مجازی پرواز انجام داد یا فقط X ؟

در مورد اين ايرلاين چيزي نمي دونم براي من هم ايميلشون اومده.
ولي من خودم توي اف اس ايرلاين يه ايرلاين دارم.
اول نقطه ضعف و بعد مزاياش رو مي گم.
بديش اينه كه شما براي وارد شدن به اين شبكه بايد وي پي ان يا يه نوع آنتي فيلتر داشته باشيد آخه سايت مادرش تو ايران فيلتر هست چراشو نمي دونم و بدي دوم اينه كه شما بايد براي پرواز تو اين شبكه بازي رو بزاريد كنار و پرواز كنيد. پرواز صحيح و طبق اصول هوانوردي به عنوان مدير ايرلان دوست ندارم هواپيماهاي شركتم سقوط كنه آخه براي تعميرات من بايد پول پرداخت كنم. نگران اين موضوع نباشيد آموزش تايپ مي زاريم.:190:

و حالا مزاياش :
شما براي عضويت هيچ پولي پرداخت نمي كنيد.
شما بايد تمامي كارهايي كه يه خلبان انجام ميده رو انجام بدين مثل محاسبه مصرف سوخت و رعايت مقررات پروازي حتي روشن يا خاموش بودن چراغ لندينگ در ارتفاعات متفاوت.
هر نوع سيمولاتوري كه دوست داشته باشيد مي تونيد استفاده كنيد.تازگي يه توپول هم اجاره كردم كه فعلا تنهايي دارم باهاش پرواز مي كنم.( كسي نيست)
و چيرهايي كه تو پرواز و كار با ايرلاين متوجه مي شيد.

CONCORDE
11-03-03, 03:00 PM
اين نرم افزار رو دانلود كنيد.

راستي TU-154M رو نصب كنيد . Tu-154B زياد تو دل بورو نيست.

کدوم نرم افزار؟ فکر کنم جا افتاده .!!!!

154M رو هم نصب کردم. ولی هرچه کردم روشن نشد که نشد. :164:

usofk
11-03-03, 03:43 PM
وقتي نصب كرديد براي كانكت شدن مشخصات زير رو وارد كنيد
Address: 85.236.100.27

Port: 13787

Nikname: اسم خودتون

Password: نياز نيست

با سلام به بلاگ دونفره
ببخشید یوهوویی پریدم وسط

اما این آدرس نیازی به IVAP نداره و فقط ورود به مالتی پلیر کافیه؟
و اینکه رایگانه چندنفر عضو داره؟ سایتشون کجاست؟ و همیشه عضو آنلاین داره؟

mehdi289
11-03-03, 09:05 PM

ببخشيد درست كردم

blue bird
11-03-03, 09:34 PM

کنکورد عزیز باید میزاشتی دنده 2 و هل میدادی. وایر شمعتم چک کن.

mehdi289
11-03-03, 10:24 PM
با سلام به بلاگ دونفره
ببخشید یوهوویی پریدم وسط

اما این آدرس نیازی به IVAP نداره و فقط ورود به مالتی پلیر کافیه؟
و اینکه رایگانه چندنفر عضو داره؟ سایتشون کجاست؟ و همیشه عضو آنلاین داره؟

دونفره چيه آقا افتخار بدين در خدمتتون باشيم اين سايت و فروم مال شماست من كه تازه واردم.
آقا نمي خواستم اينجا از شبكه هاي مجازي چيزي بگم ولي اگه به نظر اساتيد تبليغ اومد پاك كنيد.
اون نرم افزار IVAP رو كه فرموديد كلاينت پرواز آنلاين با شبكه ايوائو هست كه يكي از شبكه هاي خوبه ولي چيزي كه من دارم انجا ميگم يك شبكه ديگه اي هست به اسم وتسيم كه اين هم پرواز تحت شبكه رو ساپورت مي كنه.
سايت اصلي براي خاورميانه كه ايران هم جزء اش هست اينه www.vatmegroup.com
و اين هم سايت مربوط به دويژن ايران هست كه هنوز 100% آماده نشده www.vatir.ir اين نرم افزاري كه لينك دانلودش رو گذاشتم از امكانات شبكه وتسيم هست و شما مي توانيد ازش استفاده كنيد( البته قوانين ميگه كه فقط اعضاء مي توانند ازش استفاده كنند البته عضويت رايگان در شبكه وتسيم) كه البته براي آموزش ميتونيد ازش استفاده كنيد.
تو اين سرور اكثرا بچه ها هستند و عصر ها و شب ها كه ديگه 100 هستند و به هر سوالي جواب ميدن.
اگر هم سوالي بود من اينجا هم در خدمتم

Reza_Sadri
11-03-03, 10:31 PM
کنکورد عزیز باید میزاشتی دنده 2 و هل میدادی. وایر شمعتم چک کن.
این اسپم امشب توسط خودم پاک میشه !!!

پاکش نکن خیلی باحال بود :4hu5109:

mehdi289
11-03-05, 11:57 AM
سلام
مثل اینکه همه با روشن کردن این توپول جان مشکل دارن
خوب آقا من این فیلم رو از روشن کردن توپول گرفتم امیدوارم که بدرد بخوره حدود 100 مگ میشه
فقط چندتا نکته::301:
1-کلیدهایی که درپوش دارن را با راست کلیک درپوش آنرا باز کنید.
2- چندجا باید کلیک را بر روی سویچ گرفت تا عمل کند مثل گرفتن ایربلید از ای پی یو و اعمال فشار هیدرولیک به پارکینگ بریک.
3- برای بالا نگه داشتن سوئیچ در حالت بالا در قسمت پرسشورایز کردن کابین ار غلتونک موس استفاده کنید.
امیدوارم که بدرد بخوره و بابت کیفیت صدای پایین معذرت خواستم کمش کنم ولی خیلیکم شد.:p
اگه مشکلی بود در خدمتم راستی اگه پیغام The file link that you requested is not valid. دوباره دانلود رو بزنید درست میشه.
اگه مشکلی بود من همین دور و برا هستم. کافیه یکی بگه توپول :200:
دانلود (http://www.4shared.com/video/jXjWOqsc/T154M-Start_Up.html)

CONCORDE
11-03-05, 09:07 PM
سلام
خوب آقا من این فیلم رو از روشن کردن توپول گرفتم امیدوارم که بدرد بخوره حدود 100 مگ میشه
2- چندجا باید کلیک را بر روی سویچ گرفت تا عمل کند مثل گرفتن ایربلید از ای پی یو و اعمال فشار هیدرولیک به پارکینگ بریک.
3- برای بالا نگه داشتن سوئیچ در حالت بالا در قسمت پرسشورایز کردن کابین ار غلتونک موس استفاده کنید.
امیدوارم که بدرد بخوره و بابت کیفیت صدای پایین معذرت خواستم کمش کنم ولی خیلیکم شد.:p
اگه مشکلی بود در خدمتم راستی اگه پیغام The file link that you requested is not valid. دوباره دانلود رو بزنید درست میشه.
میگه برای دانلود پسورد وارد کن ؟؟؟!!!

mehdi289
11-03-05, 09:10 PM
میگه برای دانلود پسورد وارد کن ؟؟؟!!!

سلام ببخشيد
vatir2 اين پسوورد

farid110
11-03-06, 12:11 PM
خط هوایی مجازی
Www.PilotOfPersia.Com
افتتاح شد
پرسنل متشکل از خلبانان واقعی!
.اختصاص VPO یا افسر پروازی (خلبان واقعی) برای هر خلبان بعد از ثبت نام
سیستم ترک رهگیری و ارسال گزارش پرواز از طریق اف اس پسنجرز
آرشیو بینظیر و عظیمی از نرم افزارهای مربوطه مانند فرودگاهها هوپیماها و...
پشتیبانی 24 ساعته
سیر آموزشی حساب شده برای تازه کارها
تخصصی شدن پروسه پرواز برای حرفه ایی ها
کاملا مطابق با اصول تبیین شده هوانوردی
پرواز انلاین وتسیم ایوائو
قرعه کشی
چت آنلاین امکانات متعدد ارتباطی در محیط وب سایت
مقاله ها و راهنما های قدم به قدم
محیطی اکتیو با حضور 24 ساعته و همیشگی حداقل یکی از پرسنل
ارائه مشاوره معرفی سخت افزار و نرم افزار های تخصصی برای حرفه ایی ها
کاملا بروز همکاری با 15 شرکت معتبر بین اللمللی مانند کاپتین سیم آئروسافت جاست فلایت و.....

usofk
11-03-06, 10:11 PM
سرویس پک1 fsx رو گرفتم بخاطر کرک بودنش نصب نمیکنه
تو بازار یکی پیدا کردم با پکیج خیلی شیک و کتابچه و گویندگان فارسی 14800 تومن
حالا نمیدونم گوینده فارسی تو این نرم افزار به چه درد میخوره

FSX خوب سراغ دارین که سرویس پک و اکسلریشن داشته باشه؟

Reza_Sadri
11-03-06, 10:47 PM
سرویس پک1 fsx رو گرفتم بخاطر کرک بودنش نصب نمیکنه
تو بازار یکی پیدا کردم با پکیج خیلی شیک و کتابچه و گویندگان فارسی 14800 تومن
حالا نمیدونم گوینده فارسی تو این نرم افزار به چه درد میخوره

FSX خوب سراغ دارین که سرویس پک و اکسلریشن داشته باشه؟

فکر نکنم تو ایران پیدا بشه، من ارجینال دارم و سرویس پک هم خیلی وقت پیش نصب کردم بدون هیچ مشکلی

CONCORDE
11-03-09, 11:57 PM
سلام

من که نتونستم اینو از 4shared بگیرم. آقا مهدی اگه ممکنه یه جای دیگه آپش کن لطفا. :4fvgdaq_th:

Reza_Sadri
11-03-10, 08:30 PM
اینم سیمولاتور جدید :
http://www.proflightsimulator.com/index3.html

jblaox
11-03-11, 11:27 AM
سلام

آقا کسی لینک دانلود سالم این داره + سرویس پک + Acceleration Expansion آن را .

....

jblaox
11-03-11, 11:39 AM
سلام

آقا کسی لینک دانلود سالم این داره + سرویس پک + Acceleration Expansion آن را .

....
خودم یافتم !! برای آیندگان !!!

اینجا رایگان با لینک مستقیم برای دانلود قرار داده :

http://vatandownload.com/2010/03/flight-simulator-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B4%D8%A8%DB%8C%D9%87%20%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86.php

اینجا هم میفروشه !! :

http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=397&Title=Microsoft%20Flight%20Simulator%20X%20-%20Service%20Pack%202

Reza_Sadri
11-03-11, 05:01 PM
خودم یافتم !! برای آیندگان !!!

اینجا رایگان با لینک مستقیم برای دانلود قرار داده :

http://vatandownload.com/2010/03/flight-simulator-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%B4%D8%A8%DB%8C%D9%87%20%D8%B3%D8%A7%D8%B2-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86.php

اینجا هم میفروشه !! :

http://www.softgozar.com/WebPage/SoftwareDescription.aspx?SoftwareId=397&Title=Microsoft%20Flight%20Simulator%20X%20-%20Service%20Pack%202

من تقریبا از اوایل شروع کار فلایت سیمولاتور مایکروسافت مشتریش بودم، منظورم از نسخه تحت داس این نرم افزار هست که میخردیم تا الان، نسخه های ویندوز در اوایل قابل کپی بودند ولی از نسخه 2004 غیر قابل کپی شدند و نسخه های کرک شده هم خیلی از قابلیتهای برنامه رو نداشتند و در بسیاری از سیستمها هم یا اجرا نمیشدند یا وسط پرواز هنگ میکردند، از همون موقع بود که تصمیم گرفتم این برنامه رو حتما ارجینال بخرم تا مشکلات بعدی رو نداشته باشه، به دوستان پیشنهاد میکنم اگر با این برنامه میخواهید بصورت حرفه ای کار کنید حتما نسخه اصلی رو تهیه کنید، در غیر اینصورت از همین کرک شده های توی بازار هم میتونید استفاده کنید.

mehdi289
11-03-26, 08:33 AM
سال نو مبارك
اين هم يه هواپيماي توپ ديگه

http://irupload.ir/images/yp020gcxyqkdupht6mf.jpg (http://irupload.ir/)

http://irupload.ir/images/d5uphgpku7kp4xogqs7.jpg (http://irupload.ir/)

http://irupload.ir/images/glwxywmwb1so6174xmj6.jpg (http://irupload.ir/)

http://irupload.ir/images/qomo01wlyhmj6qb45q6j.jpg (http://irupload.ir/)

Reza_Sadri
11-03-26, 10:48 AM
این سایت هم محصولات الحاقی برای Flight Simulator X داره، قیمتهاشم مناسبه :

http://flightshop.ir/index.php?route=common/home

sinabenakar
11-05-20, 03:46 PM
سلام به تمامی دوستان
تو شبیه ساز پرواز میشه بامیگروفن با برج مراقبت حرف زد
اگر کسی اشنایی دارد منو راهنمایی کند

sinabenakar
11-05-20, 04:07 PM
سلام
يه سري به اين لينك (http://forum.iransim.ir/default.aspx?g=posts&t=497)بزنيد حتما كامل بخونيدش
ديدن اين سايت (http://www.captainsim.com/) هم خالي از لطف نيست. product هاشو نگاه كنيد
http://www.fscorner.com/images2/uploads07/feb/iran3004.jpg
http://fsimages.surclaro.net/addons/irana322.jpg
http://www.avsimrus.com/file_images/39/img14961_1.jpg

سلام آقا مهدی چه طور میشه این هواپیماهای ایرانی را برای شبیه ساز دانلود کرد من به سایتی که نوشتی رفتم اما چیزی پیدانکردم اگر میشه راهنمای کنی

mehdi289
11-05-28, 03:36 PM
سلام به تمامی دوستان
تو شبیه ساز پرواز میشه بامیگروفن با برج مراقبت حرف زد
اگر کسی اشنایی دارد منو راهنمایی کند

سلام آقا سينا
بله چرا كه نشه؟
ولي براي اين كار شما بايد به شبكه پرواز آنلاين متصل بشيد و با برج مراقبت كه اون هم مثل شما يه انسان هست صحبت كنيد و يه پرواز واقعي و تحت كنترل انجام بديد . و همراه با ترافيك هاي ديگر مثل خود شما. اگه مايل بوديد ميگم چطور.

mehdi289
11-05-28, 03:40 PM
سلام آقا مهدی چه طور میشه این هواپیماهای ایرانی را برای شبیه ساز دانلود کرد من به سایتی که نوشتی رفتم اما چیزی پیدانکردم اگر میشه راهنمای کنی

اول بگيد كه از چه شبيه سازي استفاده مي كنيد؟ اگه 2004 باشه من همه اينها رو دارم و اونايي كه حجمشون كمه رو ميزارم برا دانلود و اون بزرگاش رو لينك ميدم. البته اكثر اينها نياز به مدل اصلي رو دارن و اونايي هم كه مدلي براشون نيست من خودم براشون پنل ست مي كنم.

usofk
11-05-28, 04:10 PM

اون هواپیما نیست که ایرانیه!!
شما باید Repaintش رو بگیری اونهم تو سایتهای ایرانی زیاده

Reza_Sadri
11-07-10, 04:06 PM
شبیه ساز پرواز FlightGear ویرایش 20110705 ارائه شد.این ویرایش یک نسخه آزمایشی (Developer Snapshot) می باشد.این بسته را با حجم 414 مگابایت می توانید از لینک زیر دریافت کنید:

http://musicchris.de/~flightgear/Setup%20FlightGear%20v20110705.exe

http://www.persianrc.net/forum/attachment.php?attachmentid=10462&stc=1&d=1310297708

http://www.persianrc.net/forum/attachment.php?attachmentid=10463&stc=1&d=1310297742

Eagle
11-08-22, 05:06 AM
سلام به دوستان عزیز
من می خوام کار با شبیه ساز X رو شروع کنم. ولی نمی دونم از کدوم جوی استیک استفاده کنم:
logitech extreme 3D Pro یا Logitech Attack 3 ؟؟؟ لطفا با ذکر دلیل راهنمایی کنید.

moein2
11-08-22, 11:56 AM
طرح تقرب فرودگاه های ایران (http://www.4shared.com/file/OfP8e898/Chart.html)

-

ببخشید که میپرسم چون برا مسوال بود
طرح تقرب یعنی چی >؟

Reza_Sadri
11-08-23, 12:43 AM
ببخشید که میپرسم چون برا مسوال بود
طرح تقرب یعنی چی >؟

یعنی از ارتفاع کروز به ارتفاع پایین تر وارد بشی با سرعت کمتر و در مسیر فرود در باند مربوطه قرار بگیری ، معمولا تا شعاع 30 مایلی هر فرودگاه و تا ارتفاع 18000پا محدوده تقرب هست، حداکثر سرعت هواپیما در این محدوده 250 گره و تحت کنترل برج مراقبت هست.

Reza_Sadri
11-08-30, 11:13 PM
سایت هاور کنترل (HoverControl) محصول مشهور ، مجانی و بسیار پرطرفدار خود Bell 412 را برای شبیه ساز پرواز ایکس بروز رسانی کرد.این برنامه الحاقی کاملترین شبیه ساز برای هلیکوپتر Bell 412 می باشد و در آن تمام جزئیات این هلیکوپتر شبیه سازی شده است.
در آخرین بروزرسانی که انجام شده است گونه های سمپاش ، برف نشین و همچنین مدل بدون در اضافه شده است.

http://www.persianrc.net/forum/attachment.php?attachmentid=11804&stc=1&d=1314729592

http://www.persianrc.net/forum/attachment.php?attachmentid=11805&stc=1&d=1314729632

این برنامه الحاقی کامل ، زیبا و مجانی را با حجم 24.5 مگابایت از اینجا دریافت کنید.:

http://www.hovercontrol.com/cgi-bin/ifolio/imageFolio.cgi?action=view&link=AAA_Hovercontrol_Helicopters&image=Hovercontrol_412_FSX_Sept2011.exe&img=&tt=zip

behpar
11-10-13, 04:13 PM
سلام به همه دوستان
میخواستمfsبگیریم حالا کدوم بهتره؟fs2004یاfsx
در ضمن چه فرقی با هم دارن؟

Reza_Sadri
11-10-14, 09:27 AM
سلام به همه دوستان
میخواستمfsبگیریم حالا کدوم بهتره؟fs2004یاfsx
در ضمن چه فرقی با هم دارن؟

اگر سیستم کامپیوتر شما گرافیک و سی پی یو قوی داره FSX بگیر چون از هر نظر از 2004 بالاتره.

usofk
11-12-24, 08:05 PM
بزودی سینری مشهد رو که ساختم برای دانلود میزارم

برگرفته از عکسهای گوگل ارث
حرم امام رضا بصورت سه بعدی که با مکس ساختم
پستی بلندی زمین
تمامی فصول و همچنین شب

البته حجم بسیار زیاد شده حدود500مگ
شاید فصلها رو نذاشتم و فقط شب و روز باشه

usofk
11-12-26, 08:44 PM
چندتا عکس از دید بالا از سینری که ساختم اینجا میزارم

این یکی که دیفالت مایکروسافته و برای مقدار تفاوت اینجا گذاشتم

http://up.vatandownload.com/images/nvb2bjah2r6c514mgbet.jpg

بهار

http://up.vatandownload.com/images/8rfzpknefzolkfvus9.jpg

تابستان

http://up.vatandownload.com/images/8qlaca5d2inhizy2iyja.jpg

پاییز

http://up.vatandownload.com/images/16pb80h309xlfl3acrm.jpg

زمستان

http://up.vatandownload.com/images/wdul4ege698saa8056p.jpg

usofk
11-12-26, 08:57 PM
و اما عکسهایی از نزدیک

مش دیفالت مایکروسافت
http://up.vatandownload.com/images/mkp5t8nukyr22ait2d_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=mkp5t8nukyr22ait2d.jpg)

مش سینری
http://up.vatandownload.com/images/fcel0mjkb29z25kjb8kg_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=fcel0mjkb29z25kjb8kg.jpg)

بدون شرح
http://up.vatandownload.com/images/a0jlvad0qsrpkxlk8khp_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=a0jlvad0qsrpkxlk8khp.jpg)

غروب
http://up.vatandownload.com/images/eu3pv2q6jbb5rp3fpzqd_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=eu3pv2q6jbb5rp3fpzqd.jpg)
http://up.vatandownload.com/images/281zbuxop5dcm3fhkia4_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=281zbuxop5dcm3fhkia4.jpg)

شب
http://up.vatandownload.com/images/xtkuzhznsb7apvs63cem_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=xtkuzhznsb7apvs63cem.jpg)

زمستان
http://up.vatandownload.com/images/nl9yn3bebo4s1mqyfdf9_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=nl9yn3bebo4s1mqyfdf9.jpg)

usofk
11-12-26, 08:58 PM
حرم امام رضا(ع)در فلایت سیمولاتور

http://up.vatandownload.com/images/7noi9zc5lur2gixc4r78_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=7noi9zc5lur2gixc4r78.jpg)

http://up.vatandownload.com/images/25yu7vq9umze1m1ay112_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=25yu7vq9umze1m1ay112.jpg)

http://up.vatandownload.com/images/hpqew8ilqwwrbdptnw9l_thumb.jpg (http://up.vatandownload.com/viewer.php?file=hpqew8ilqwwrbdptnw9l.jpg)

Reza_Sadri
11-12-27, 11:42 AM
اقا تبریک میگم خیلی قشنگ کار کردی، فقط احتمالا مشکل Fram Rate پیدا میکنه با این حجم، بایستی از روشی استفاده کنی که محدوده کمتری هنگام پرواز در هر مکان لود بشه، راستی کی تموم میشه این پروژه، مشتاق هستم هرچه سریعتر دانلودش کنم و یه پرواز توپ به مشهد، فقط همونطور که میدونی پرواز از روی حرم ممنوع هست، ولی ما میریم دیگه!!!

usofk
11-12-27, 03:05 PM
اقا تبریک میگم خیلی قشنگ کار کردی، فقط احتمالا مشکل Fram Rate پیدا میکنه با این حجم، بایستی از روشی استفاده کنی که محدوده کمتری هنگام پرواز در هر مکان لود بشه، راستی کی تموم میشه این پروژه، مشتاق هستم هرچه سریعتر دانلودش کنم و یه پرواز توپ به مشهد، فقط همونطور که میدونی پرواز از روی حرم ممنوع هست، ولی ما میریم دیگه!!!

نمیدونم راستش از نظر فریم ریت تو سیستم خودم که مشکل نداره
آخه خود فلایت سینری رو تیکه تیکه و در حین پرواز لود میکنه
تستهای آخرش هست
چند جور دارم میسازم که ببینم کدومش کیفیت بهتر و حجم کمتر داره بزارم

البته شما رو فکر میکنم توی یه سایت دیگه دیده بودم که درخواست سینری مشهد داده بودید، اگه درست شناخته باشم:shake2:

Reza_Sadri
11-12-27, 07:29 PM
نمیدونم راستش از نظر فریم ریت تو سیستم خودم که مشکل نداره
آخه خود فلایت سینری رو تیکه تیکه و در حین پرواز لود میکنه
تستهای آخرش هست
چند جور دارم میسازم که ببینم کدومش کیفیت بهتر و حجم کمتر داره بزارم

البته شما رو فکر میکنم توی یه سایت دیگه دیده بودم که درخواست سینری مشهد داده بودید، اگه درست شناخته باشم:shake2:

خب کلا من تمام سنری های ایرانو دوست دارم، سنری فرودگاههای تهران اصفهان و شیراز برای 2002 و 2004 را ان زمانها درست کردم و در فلایت سیم گزاشتم، الان دیگه وقت اینکارو ندارم متاسفانه.

mahdy206
11-12-29, 03:46 PM
سلام
آموزشی برای این نرم افزار نیست . سکان (نمی دونمی اسمشو) یا همون فرمون هواپیما خیلی کند حرکت می کنه (3d) نیست .

و بعد از پرواز هیچ حرکتی نمیکنه و هواپیما کرش می کنه .
لطفا دوستان یک توضیحی درمورد نحوه کار بدن .

با تشکر

usofk
11-12-29, 05:24 PM
سلام
آموزشی برای این نرم افزار نیست . سکان (نمی دونمی اسمشو) یا همون فرمون هواپیما خیلی کند حرکت می کنه (3d) نیست .

با تشکر

تا اونجاکه من میدونم مشکلی نباید داشته باشه
یعنی 3ورژن تا حالا تست کردم

هیچ هواپیما یعنی حتی اکسترا300 ش هم 3D نیست
شما با جوی استیک چنین مشکلی داری؟
چون با کیبوردفرمانها یکم دیر اما یکدفعه عمل میکنه و بعداز هر حرکت باید عکسش رو انجام بدی چون سکان به حالت اولش برنمیگرده

Reza_Sadri
11-12-29, 07:09 PM
سلام

با تشکر

سلام مهدی جان
اون سکان یا فرمون را بهش میگن یوک Yoke ، در مورد 3D منظورت Virtual Cockpit هست؟ اگر اینطور باشه و در اون محیط پرواز میدی برای اینکه سرعت فریم ریت بالا بمونه باید سیستم قوی و پر سرعتی داشته باشی در غیر اینصورت فریم ریت پایین میاد و فرامین با کندی عمل میکنند، برای اموزش هم فکر کنم در DVD خودش که در اینجا هک شده برنامه اموزش داره، البته در DVD ارجینال هم بخش اموزش داره، برای این که پرواز راحتی داشته باشی بنظرم از سسنا شروع کن و حتما با جوی استیک خوب که محور رادر (سکان عمودی) را هم داشته باشه استفاده کن، جوی استیک های لاجیتک گزینه های خوبی هستند.

mahdy206
11-12-29, 09:01 PM
تا اونجاکه من میدونم مشکلی نباید داشته باشه
یعنی 3ورژن تا حالا تست کردم

هیچ هواپیما یعنی حتی اکسترا300 ش هم 3D نیست
شما با جوی استیک چنین مشکلی داری؟
چون با کیبوردفرمانها یکم دیر اما یکدفعه عمل میکنه و بعداز هر حرکت باید عکسش رو انجام بدی چون سکان به حالت اولش برنمیگرده

سلام
خیلی ممنون

سلام مهدی جان
اون سکان یا فرمون را بهش میگن یوک Yoke ، در مورد 3D منظورت Virtual Cockpit هست؟ اگر اینطور باشه و در اون محیط پرواز میدی برای اینکه سرعت فریم ریت بالا بمونه باید سیستم قوی و پر سرعتی داشته باشی در غیر اینصورت فریم ریت پایین میاد و فرامین با کندی عمل میکنند، برای اموزش هم فکر کنم در DVD خودش که در اینجا هک شده برنامه اموزش داره، البته در DVD ارجینال هم بخش اموزش داره، برای این که پرواز راحتی داشته باشی بنظرم از سسنا شروع کن و حتما با جوی استیک خوب که محور رادر (سکان عمودی) را هم داشته باشه استفاده کن، جوی استیک های لاجیتک گزینه های خوبی هستند.

سلام آقای صدری
تقریبا حرکات 3d (آکرباتیک اکسترا) بود . در داخل کابین خیلی کم سرعت فریم میاد پایین .
در کل هنوز چند ساعتی نیست که نرم افزارو نصب کردم (دانلود کردم ) و هنوز با کیبور و رادیو کار میکنم . جوی استیک نخریدم . یوکو می گم خیلی بد جا به جا میشه و بیشتر هواپیما از دست زود خارج میشه و کرش می کنه .یوک اصلا با کبیور کنترل نمیشه .
بعد در مورد نرم افزار:
مثلا می خوام از رو باند پرواز کنم مسیر رو از کجا پیدا کنم . کجا برم . مسیر کجاست و....
در کل هیچی نمی دونم .

با تشکر

mahdy206
11-12-29, 09:48 PM
سلام
طبق گفته شما جناب صدری با سسنا خیلی راحته .
فقط نمی دونم میشه پرواز رو از وسط مسیر سیو کرد که دوباره یک موقع دیگه دنباشلو بریم یا نه باید حتما پرواز تمومشه .
سئوالات دیگه رو بعداً می پرسم .

با تشکر

Ali
11-12-29, 10:33 PM
مهدی جان آموزش فلایت سیمیلاتور رو میتونید از لینک زیر دانلود کنید

http://www.4shared.com/office/5Ban2Hko/Flight_School.html

usofk
11-12-29, 10:48 PM
سلام
...

هنوز با کیبور و رادیو کار میکنم . جوی استیک نخریدم . یوکو می گم خیلی بد جا به جا میشه و بیشتر هواپیما از دست زود خارج میشه و کرش می کنه .یوک اصلا با کبیور کنترل نمیشه .
بعد در مورد نرم افزار:
مثلا می خوام از رو باند پرواز کنم مسیر رو از کجا پیدا کنم . کجا برم . مسیر کجاست و....
در کل هیچی نمی دونم .

با تشکر

شما تا یوک نخریدی میتونی از موس استفاده کنی
حتی از بعضی یوکها هم راحتتره
روی صفحه راست کلیک کرده گزینه آخرmouse yukeرو کلیک کن
حتی تراتل با اسکرول کنترل میشه
و مابقی زو از کیبورد کنترل میکنی.
برای مسیر هم در قسمت flight planer مقصد رو انتخاب کرده در بیشتر هواپیماهای دیفالت shift+3 روکه برنی پنجرهGps باز میشه.

این سایتها هم اطلاعات مفیدی برای پرواز دارن
http://www.aerocenter.ir/forum/forumdisplay.php?f=15
http://www.aerospacetalk.ir/vb/forumdisplay.php?f=231

usofk
11-12-30, 09:17 AM
این (http://www.4shared.com/get/nQ7caoNq/aircraft.html) فایل رو در
Program Files\Microsoft Games\Microsoft Flight Simulator X\SimObjects\Airplanes\Extra300\...
کپی کنید
مطمئنا اگه با جوی استیک کار میکنید خوشتون میاد.

کاردستی خودمه

Parvazi
12-01-02, 01:22 PM
من دارم سعی میکنم که FSX رو روی کامپیوتر شرکت نصب کنم. ولی پیغام خطای MSXML 4 SP2 میده که ظاهراً خیلی شایعه. تقریباً هر چی توی فروم های خارجی دیدم رو انجام دادم. ولی هنوز جواب نگرفتم. کسی ایده ای یا راه حلی نداره؟
Win XP SP2

Reza_Sadri
12-01-02, 02:26 PM
من دارم سعی میکنم که FSX رو روی کامپیوتر شرکت نصب کنم. ولی پیغام خطای MSXML 4 SP2 میده که ظاهراً خیلی شایعه. تقریباً هر چی توی فروم های خارجی دیدم رو انجام دادم. ولی هنوز جواب نگرفتم. کسی ایده ای یا راه حلی نداره؟
Win XP SP2

سلام جناب پروازی
فکر کنم سرویس پک 2 مربوط به فلایت سیمولاتور را باید از سایت ماکرو سافت دانلود و نصب کنید، من براتون از دوستانم در یک سایت دیگر هم سوال میکنم و نتیجه رو همینجا میگم.

راستی اینکارو هم انجام بدید :
از روی دی وی دی شماره 2 شبیه ساز ایکس فایل msxml.msi رو نصب کنید.

Parvazi
12-01-02, 02:31 PM
سلام جناب پروازی
فکر کنم سرویس پک 2 مربوط به فلایت سیمولاتور را باید از سایت ماکرو سافت دانلود و نصب کنید، من براتون از دوستانم در یک سایت دیگر هم سوال میکنم و نتیجه رو همینجا میگم.

سرویس پک 1 و 2 رو گرفتم و نصب کردم. نشد
MSXML 4 SP2 رو هم گرفتم و نصب کردم نشد.
کلش رو الان دوباره ریموو کردم. دارم دوباره برای بار سوم اینستال میکنم ببینم میشه یا نه.

Reza_Sadri
12-01-02, 02:39 PM
از روی دی وی دی شماره 2 بصورت جداگانه نصب کنید msxml.msi

Parvazi
12-01-02, 03:20 PM
نشد مهندس

Reza_Sadri
12-01-02, 04:02 PM
نشد مهندس

اگر جداگانه نصب کردید و باز هم جواب نداده امکان تداخل یا ویروس وجود داره احتمال داره با یکی از برنامه هایی که رزیدنت هستند در حافظه اصلی تداخل داشته باشه، اگر بتونید با safe mode ویندوز را ران کنید و فایل را دوباره جداگانه نصب کنید ، البته از قبل فلایت سیمولاتور اینستال شده باشه.

mahdy206
12-01-02, 04:49 PM
سلام آقای پروازی

نرم افزار رو روی درایوی غیر از c نصب کنید تا با برنامه های خود ویندوز تداخل نداشته باشه .

با تشکر

Reza_Sadri
12-01-02, 07:01 PM
سلام آقای پروازی

نرم افزار رو روی درایوی غیر از c نصب کنید تا با برنامه های خود ویندوز تداخل نداشته باشه .

با تشکر

نه مهدی جان ربطی به نصب در درایو های دیگر نداره، اگر مشکل تداخل باشه در حافظه رم هست، حالا شما هرجا برنامه رو نصب کنید باز هم همه برنامه ها در رم قرار میگیرند و باز هم تداخل وجود داره.

Reza_Sadri
12-01-02, 07:04 PM
جناب پروازی یکی از دوستان سوال کرد که ایا فایل msxml.msi را که نصب میکنید با موفقیت مراحل نصب انجام میشود یا نه، برای مطمئن شدن از داخل Add/Remove Program مطمئن بشید که MSXML4 SP2 Parser and SDK نصب شده، ضمنا برنامه حتما باید در حالت Run As Administrator نصب بشه.

usofk
12-01-02, 10:05 PM
Win XP SP2

راستش من روی 7 نصب کردم ولی قبلا روی XPمشکل نداشتم
همه dotNetFxهای مایکروسافت رو هم دانلود کردم قبل از نصب فلایت نصبشون میکنم
لطفا از نسخه نوین پندار استفاده نکنید.

Parvazi
12-01-03, 09:32 AM
سلام آقای پروازی

با تشکر

من معمولاً همین کار رو میکنم. روی D هستش.

Parvazi
12-01-03, 09:33 AM
جناب پروازی یکی از دوستان سوال کرد که ایا فایل msxml.msi را که نصب میکنید با موفقیت مراحل نصب انجام میشود یا نه، برای مطمئن شدن از داخل Add/Remove Program مطمئن بشید که MSXML4 SP2 Parser and SDK نصب شده، ضمنا برنامه حتما باید در حالت Run As Administrator نصب بشه.

بله. توی Add/remove هست و در طی مراحل نصب هم ارور نمیده. چون خودم Admin شبکم، دسترسی یوزرم کامله.

Parvazi
12-01-03, 09:34 AM
راستش من روی 7 نصب کردم ولی قبلا روی XPمشکل نداشتم
همه dotNetFxهای مایکروسافت رو هم دانلود کردم قبل از نصب فلایت نصبشون میکنم
لطفا از نسخه نوین پندار استفاده نکنید.

نوین پندار نیست. از توررنت گرفتم.

usofk
12-01-03, 05:45 PM
بالا خره ورژن اول پروژه مشهد بپایان رسید و آپلود شد:4xvim2p:

تو فلایت سیم که نتونستم آپش کنم
اما آدرس های 4share رو میزارم

فایل به 7قسمت تقسیم شده (بعداز دانلود همه قسمتها فایل را باز کنید)
لینک فایل1 (45مگ) (http://www.4shared.com/rar/iQ0EBOC3/mashhad-iran_v1part1.html)
لینک فایل2 (45مگ) (http://www.4shared.com/rar/Nyup_5xq/mashhad-iran_v1part2.html)
لینک فایل3 (45مگ) (http://www.4shared.com/rar/kmsfaRKG/mashhad-iran_v1part3.html)
لینک فایل4 (45مگ) (http://www.4shared.com/rar/73CnuPMf/mashhad-iran_v1part4.html)
لینک فایل5 (45مگ) (http://www.4shared.com/rar/rBHdCoKx/mashhad-iran_v1part5.html)
لینک فایل6 (45مگ) (http://www.4shared.com/rar/ZozvyOO2/mashhad-iran_v1part6.html)
لینک فایل7 (15مگ) (http://www.4shared.com/rar/FilwaeRW/mashhad-iran_v1part7.html)

ضمنا قابل تذکره که بگم محدوده فرودگاه هیچ تغییری نداشته و فقط مناظر طبیعی و شهر مشهد طبیعی تر میشود!:16:

Parvazi
12-01-04, 09:59 AM
با تشکر از جناب صدری عزیز و آقا تورج از سایت Iransim.ir مشکل با نصب یک Security Patch برای MSXML حل شد:

http://forum.iransim.ir/default.aspx?g=posts&m=4847#post4847

usofk
12-01-04, 03:35 PM
با تشکر از جناب صدری عزیز و آقا تورج از سایت Iransim.ir مشکل با نصب یک Security Patch برای MSXML حل شد:

http://forum.iransim.ir/default.aspx?g=posts&m=4847#post4847

کاش آدرس این فایل رو میدادی میگرفتیمش
شاید یه موقع بدرد ماهم میخورد

Parvazi
12-01-04, 03:46 PM
کاش آدرس این فایل رو میدادی میگرفتیمش
شاید یه موقع بدرد ماهم میخورد

لینک رو برای همین گذاشته بودم!

این هم لینک مستقیم

http://www.microsoft.com/download/en/details.aspx?displaylang=en&id=14623

IranModel.IR
12-01-06, 07:05 PM
دوستان کسی Microsoft Flight Simulator X GOLD Edition با دوبله فارسی جایی برای فروش یا دانلود خبر داره ?

Reza_Sadri
12-01-06, 07:08 PM
دوستان کسی Microsoft Flight Simulator X GOLD Edition با دوبله فارسی جایی برای فروش یا دانلود خبر داره ?

خدمت شما :

http://flightshop.ir/index.php?route=product/product&product_id=209

IranModel.IR
12-01-06, 08:02 PM
خدمت شما :

http://flightshop.ir/index.php?route=product/product&product_id=209

با تشکر از شما . شما این شبیه ساز گرفتین ؟؟؟
این شبیه ساز با دویله فارسی هستش ؟؟ منظورم گویند های که تو شبیه ساز حرف میزنه فارسی حرف میزنه چون حرفی از گوینده نزده گفته نصب فارسی و ریجیستری فارسی
نرم افزار Flight Simulator X-Acceleration با دوبله فارسی هستش
لینک خرید http://www.npshop.net/Forms/ProdInfo.aspx?ID=14416&Name=شبيه ساز پرواز | Flight Simulator X-Acceleration
اما من نسخه Microsoft Flight Simulator X Gold Edition با دوبله فارسی نیاز داشتم اینجا زده :
شبیه ساز پرواز X نسخه طلایی یا همان (FSX Gold Edition) (فارسی شده ریجیستر استاندارد)
- دارای فارسی ساز استاندارد بدون آسیب به ریجیستری (هم نسخه انگلیسی و هم فارسی موجود است که شما مختار به انتخاب هستید , اینکه شبیه ساز فارسی نصب شود تا انگلیسی)

Reza_Sadri
12-01-06, 08:26 PM
با تشکر از شما . شما این شبیه ساز گرفتین ؟؟؟
این شبیه ساز با دویله فارسی هستش ؟؟ منظورم گویند های که تو شبیه ساز حرف میزنه فارسی حرف میزنه چون حرفی از گوینده نزده گفته نصب فارسی و ریجیستری فارسی
نرم افزار Flight Simulator X-Acceleration با دوبله فارسی هستش
لینک خرید http://www.npshop.net/Forms/ProdInfo.aspx?ID=14416&Name=شبيه ساز پرواز | Flight Simulator X-Acceleration
اما من نسخه Microsoft Flight Simulator X Gold Edition با دوبله فارسی نیاز داشتم اینجا زده :
شبیه ساز پرواز X نسخه طلایی یا همان (FSX Gold Edition) (فارسی شده ریجیستر استاندارد)
- دارای فارسی ساز استاندارد بدون آسیب به ریجیستری (هم نسخه انگلیسی و هم فارسی موجود است که شما مختار به انتخاب هستید , اینکه شبیه ساز فارسی نصب شود تا انگلیسی)

نه من این نسخه نرم افزار را ندارم، و نمیدونم منظور از فارسی چی هست!!! گوینده ای که میگید به فارسی اموزش میده یا کل نرم افزار فارسی هست، نسخه ای که من دارم اصلی هست که از دبی خریدم و اینم بگم که اکثر کرک شده های توی بازار باگ دارن و مثلا وقتی یک هواپیمای جدید نصب میکنید نرم افزار هنگ میکنه، یک مورد دیگه هم در مورد این سایت فروشنده بگم، من چندتا نرم افزار جانبی فلایت سیمولاتور مثل هواپیما ازشون خریدم و در کل راضی نیستم، نحوه نصبشون بدلیل هک شدن بسیار مشکله و تازه وقتی نصب شد کار نمیکنه، خلاصه موقع خرید حواستون جمع باشه که .... و مثل من از خریدتون پشیمون نشید.

IranModel.IR
12-01-06, 08:40 PM
نه من این نسخه نرم افزار را ندارم، و نمیدونم منظور از فارسی چی هست!!! گوینده ای که میگید به فارسی اموزش میده یا کل نرم افزار فارسی هست، نسخه ای که من دارم اصلی هست که از دبی خریدم و اینم بگم که اکثر کرک شده های توی بازار باگ دارن و مثلا وقتی یک هواپیمای جدید نصب میکنید نرم افزار هنگ میکنه، یک مورد دیگه هم در مورد این سایت فروشنده بگم، من چندتا نرم افزار جانبی فلایت سیمولاتور مثل هواپیما ازشون خریدم و در کل راضی نیستم، نحوه نصبشون بدلیل هک شدن بسیار مشکله و تازه وقتی نصب شد کار نمیکنه، خلاصه موقع خرید حواستون جمع باشه که .... و مثل من از خریدتون پشیمون نشید.

بله جناب صدری تمام نرم افزار انگلیسی هستش تنها گوینده یا کاپیتانی که به شما آموزش میده فارسی حرف میزنه من نسخه 2004 دارم که فارسی اما در کل اگه آدم بخواد یاد بگیره باید انگلیسی باشه اما در کل میخواستم نسخه جدید شو بگیرم من نسخه X گرفتم که انگلیسی هستش گفتم نسخه Gold بگیریم ببینم چه جوری البته اگه با دوبله فارسی باشه

usofk
12-01-06, 09:39 PM
بله جناب صدری تمام نرم افزار انگلیسی هستش تنها گوینده یا کاپیتانی که به شما آموزش میده فارسی حرف میزنه من نسخه 2004 دارم که فارسی اما در کل اگه آدم بخواد یاد بگیره باید انگلیسی باشه اما در کل میخواستم نسخه جدید شو بگیرم من نسخه X گرفتم که انگلیسی هستش گفتم نسخه Gold بگیریم ببینم چه جوری البته اگه با دوبله فارسی باشه

همونطورکه گفتید نرم افزار انگلیسی، اما تعلیم دروس فارسی هست
بدرد منکه نخورد یعنی تعلیمهاشوکه رفتم پاکش کردم14800قیمتش بود که کلی هواپیما اضافه میشه و کتابچه تعلیم دروس هم داره
4تا دی وی دی نوین پندار

اما معایبش اینکه SDKبرای ادیت کردن روش نصب نشد
REXبرای واقعی کردن آب وهوا نصب نشد
FSglobalهم کار نمیکرد
چون برای کرک جای فولدر اصلی رو عوض کردن
اصل مطلب هم که تعلیم دروس بود جایی که باید میگفت به چپ بپیچ بالعکس میگفت براست بپیچ

درکل مالی نبود

sina87
12-01-09, 10:42 AM
سلام

از لینک پایین هم می تونید اکسپنشن هواپیمای محبوب A 380 رو دانلود کنید و برای سیمولاتور تون اضافه کنید.

http://webdownload.ir/share151753/010/02/380.texashomi_%5Bwww.sooran.com%5D.zip
چه وری میشه مدل به ی4 اضافه کرد پیام بده

Parvazi
12-01-16, 12:44 PM
قابل توجه دوستداران UAV ها:

هواپیمای Predator برای Flight Simulator

ماموریت های جالبی داره و کلاً آدم رو با فضای UAV آشنا میکنه.

لینک دانلود (http://www.4shared.com/rar/wnClyPlg/UAVPredator.html)

Password: persianrc.net

http://www.persianrc.net/forum/attachment.php?attachmentid=16462&stc=1&d=1326705110

http://www.persianrc.net/forum/attachment.php?attachmentid=16463&stc=1&d=1326705143

http://www.persianrc.net/forum/attachment.php?attachmentid=16464&stc=1&d=1326705167

http://www.persianrc.net/forum/attachment.php?attachmentid=16465&stc=1&d=1326705180

http://www.persianrc.net/forum/attachment.php?attachmentid=16466&stc=1&d=1326705238