Persian RC  

بازگشت   Persian RC > پرنده های فوق سبک > هواپیما های فوق سبک (ّUltra Light)

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 14-11-29, 05:50 PM   #21
hosseinvafai
Member

hosseinvafai آواتار ها

hosseinvafai is on a distinguished road

راستش منم همين هفته پيش تو فرودگاه بودم كه پرواز مشهد نشسته بود و كاپيتان هواپيما اومده بود بيرون داشت تلفني صحبت ميكرد و هواخوري .....
رفتم سراغش در مورد شغل خلباني باهاش صحبت كردم اولش گفت هيچ تضميني نيست كه شما بري 100 ميليون خرج كني گواهينامه IR بگيري بعد شمارو دعوت كنن بگن بفرما اينم بوئينگ 747 .... مثه بقيه ادارات و سازمانها و شركتهاي ديگه اين كار هم نياز به بند (پ) داره كه ايشون بهش اشاره كرد ، بعد جالب اين كه خودشم گفت كه اكثرا ( آقازاده ها) رو برميدارن . حالانميدونم بخاطر درآمدشه يا كلاسش ؟؟؟ ولي از سن پايين مثلا بعد از اخذ ديپلم ميرن آموزشگاههاي خلباني دوره ميبينن .
چون از من پرسيد چند سالته منم 28 ساله هستم ايشون گفت كه خيلييي زياده ... كمك خلبان من الان 23 سالشه !!! و گفت كه الان هم سن شما كاپيتان ترينر داره آموزش تايپ اين هواپيمارو ميبينه ( منظور از تايپ اينه كه مثلا گواهينامه خلباني IR تايپ فوكر يا بوئينگ ... يعني خلبان مجاز به خلباني ترابري با يك هواپيماي مشخص كه در پشت گواهينامه تايپ شده را دارا ميباشد )
باور نميكرديد دوستان اگه كمك خلبان رو ميديديد !!! پيش خودم گفتم اين بچه داره اين هواپيمارو هدايت ميكنه !! شاخ درآورده بودم ولي خوب واقعيت اينه كه اين خلبان جوان تا سن 30 بايد داراي تجربه و ساعت پرواز زيادي باشه تا بياد بره رو يه هواپيماي خاص كار كنه ....
خلاصه فوضولي رو بيشتر كردم و درآمدشم پرسيدم كه درآمدشون با مدت ساعت پروازي حساب ميشه كه رقم بالايي بود اين حالا كاپيتان تمامشون بود گفت 10 تا 12 ميليون و كمك خلبانها هم 3 تا 5 ميليون
hosseinvafai آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
The Following 5 Users Say Thank You to hosseinvafai For This Useful Post:
abedin1368 (14-11-29), ALIREZAVALIZADEH (15-01-16), d-ghanbari (14-11-29), foad_2005 (14-12-02), rasoulgh (14-11-29)
قدیمی 14-12-02, 10:15 AM   #22
foad_2005
Moderator

foad_2005 آواتار ها

foad_2005 is on a distinguished road

دیروز این آگهی رو از توی تخفیفان برام فرستادن

کسی میدونه سیمولیتورشون چیه؟

همون Microsoft Flight Simulator یا نه و یه چیزه پدر مادر داره؟

برام جذاب شده که برم و ببینم آقاهه چی میگه، اخه یه جاشم نوشته اگه می خواین با فوق سبک بپرین، هماهنگ میکنن و از این حرف ها

در مورد این آگهی یا این جایی که آگهی رو زده، کسی نظری داره؟

به نظر من یه جورایی هم فال ه و هم تماشا، آدم با حال و هوای محیط های آموزشی PPL هم آشنا میشه.

http://takhfifan.com/tehran/educatio...64-azar-8.html

پی نوشت: رفتم یه سرچ ریزی زدم، ظاهرا اینها کلا در حد مدرسه و دیپلم دادن و از این حرف ها هستن و این دوره ای هم که گذاشتن بیشتر در حد دوره همیه.
foad_2005 آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to foad_2005 For This Useful Post:
ALIREZAVALIZADEH (15-01-16), Azar RC (14-12-02)
قدیمی 14-12-03, 04:02 PM   #23
Azar RC
92 Premium Member

Azar RC is on a distinguished road

نقل قول:
نوشته اصلی توسط foad_2005 نمایش پست ها
دیروز این آگهی رو از توی تخفیفان برام فرستادن

کسی میدونه سیمولیتورشون چیه؟

همون Microsoft Flight Simulator یا نه و یه چیزه پدر مادر داره؟

برام جذاب شده که برم و ببینم آقاهه چی میگه، اخه یه جاشم نوشته اگه می خواین با فوق سبک بپرین، هماهنگ میکنن و از این حرف ها

در مورد این آگهی یا این جایی که آگهی رو زده، کسی نظری داره؟

به نظر من یه جورایی هم فال ه و هم تماشا، آدم با حال و هوای محیط های آموزشی PPL هم آشنا میشه.

http://takhfifan.com/tehran/educatio...64-azar-8.html

پی نوشت: رفتم یه سرچ ریزی زدم، ظاهرا اینها کلا در حد مدرسه و دیپلم دادن و از این حرف ها هستن و این دوره ای هم که گذاشتن بیشتر در حد دوره همیه.
سلام
من چک کردم به نظر سیمولاتور بسیار ضعیف و ابتدایی هستش.
Azar RC آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to Azar RC For This Useful Post:
ALIREZAVALIZADEH (15-01-16), foad_2005 (14-12-04)
قدیمی 15-01-23, 07:45 PM   #24
persian crew
Member

persian crew is on a distinguished road

سلام
بیزن عزیز یه سوال داشتم که مسله لیک لیکویید در vent tank موتورهای نسل جدید اصلاح شده یا هنوز بعد سرویس سر ریز وجود داره؟
چون دیدم اطلاعات خوبی دارید شرایط رو مناسب دونستم تا مزاحمتون بشم
persian crew آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
The Following User Says Thank You to persian crew For This Useful Post:
Azar RC (15-02-01)
قدیمی 15-01-23, 08:08 PM   #25
persian crew
Member

persian crew is on a distinguished road

بنظر شخصی من وضعیت اموزش در اموزشگاههای خصوصی اصلا جالب نیست و بخاطر جذب مشتری همه چیز رو ساده میگیرن و ضمنا از اساتید مجرب کمتری نسبت به UL توی این زمینه استفاده میشه که باعث میشه سطح دانش دانشجوها بشدت پایین بیاد که در اموزشگاههای قدیمی تر و شاید نزدیک به سازمان تا حد قابل توجهی این مسله کمرنگ تره
ضمنا دوستانی که سن کمتری دارن و به این رشته به عنوان یک امکان شغلی نگاه میکنن پیشنهاد میکنم اصلا وارد فوق سبک نشن چون امکان اپگرید به سبک وجود نداره و از همون ابتدا با وارد شدن به شاخه سبک هم امکان پرواز با سبک رو دارن هم فوق سبک و مسله بعد اینه که خارج از کشور اگر بخواهید دوره تکمیلی مثلا اکروبات و... رو ببینید حتما باید مدرک سبک داشته باشید و در نهایت اینکه شما میتونید با کمی هزینه بیشتر مدرک معتبرتری رو کسب کنید .بطور مثال هزینه دوره سبک در ارتا کیش 18 میلیونه که با 13.5 خیلی فاصله نداره البته فکر میکنم این رقم برای فوق سبک با هواپیماهایی مثل A22 که اگر بخواید با تایپ بهتری اموزش ببینید این رقم افزایش پیدا میکنه و یک پیشنهاد دیگه اینکه اگر خواستید وارد مدرسه پروازی بشید حتما قبل از ثبت نام با هواپیمای مورد نظر یه پرواز تفریحی برید و هواپیماهارو باهم مقایسه کنید چون باید حداقل 40 ساعت اونو تحمل کنید و اصلا توی این زمینه خساست نکنید که اموزش همراه با لذت باشه
persian crew آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
The Following 5 Users Say Thank You to persian crew For This Useful Post:
Azar RC (15-02-01), beh-nam (15-02-01), foad_2005 (15-01-24), hosseinvafai (15-02-01), makyjoon (15-01-24)
قدیمی 15-02-01, 03:37 PM   #26
hosseinvafai
Member

hosseinvafai آواتار ها

فرمايشات persian crew كاملا درست ميباشد ، حالا خود منم نظري داشتم در اين مورد كه اين مسئله رو به عينه ديدم ،***و اون اينه كه هدف از دريافت گواهينامه و يادگيري خلباني اگه شرايط اقتصادي شخص طوري باشه كه بتونه هواپيما بخره و از پس هزينه هاي نگهداريش بر بياد خيلي خوبه . آره گواهينامه سبك بهتر از فوق سبك ميتونه باشه و بيشتر به درد شخص خواهد خورد . من شخصي رو ديدم كه بعد ثبت نام و گذروندن كلاسهاي زميني هواپيما فوق سبك خريد و با هواپيماي خودش بهش آموزش دادن و خودشم گفت كه فقط صرفا براي علاقه ديرينه خودش اين كارو كرد كه از گواهينامش استفاده كنه و گواهينامشو گرفت و با هواپيما خودش اومد شهرستان الانم بالاي 300 ساعت باهاش پرواز داشته .
حالا افرادي هم هستن كه گواهينامه دارن ولي سالي يه بارم نميتونن ازش استفاده كنن فقط هر سال برا تمديد گواهينامه 500 هزار تومن ميدن تست مديكال و يه پرواز كوچيك با تست پايلوت كه گواهينامشون باطل نشه .
به نظر من اگه كسي ميخواد گواهينامه بگيره خوب هواپيماشم بگيره ، الانم كه قيمتها خوبه دست دومم زياده با قيمت مناسب از 120 تومن لند آفريقا هست تا هواپيماهاي اسپرت فوق سبك 300 تومني هزينه نگهداري و پاركينگ هم از ماهي 500 تومن شروع ميشه تا 1ميليون .

ویرایش توسط hosseinvafai : 15-02-01 در ساعت 03:40 PM دلیل: جمله بندي
The Following User Says Thank You to hosseinvafai For This Useful Post:
beh-nam (15-02-01)
قدیمی 15-02-17, 09:54 AM   #27
zero fighter
Junior Member

zero fighter آواتار ها

zero fighter is on a distinguished road

نقل قول:
نوشته اصلی توسط bijan نمایش پست ها
سلام بهروز عزیز
مدتی درگیر کار نمایشگاه کیش بودیم ( با همکاران سازمان ) متاسفانه نشد مطلبی رو بنویسم
جهت استحضارتون عرض میکنم
در ایران تعدادی مرکز هوانوردی عمومی طی 4 سال گذشته راه اندازی شده که در این مراکز آموزش خلبانی با هواپیمای فوق سبک انجام میشه
آزادی که از سال 1380 وارد عرصه فوق سبک شد
رامسر
ایلام
یاسوج
همدان
ارومیه
بجنورد
گلبهار مشهد
خوی ( عملیات در آن به صورت فصلی است)
افلاک ( گرمسار)
شاهرود
نمک آبرود
حالا فرق مراکز هوانوردی عمومی با فرودگاهها در چیه؟
این مراکز دارای در ورودی جداگانه ای هستند که ارتباطی با موضوع امنیت پرواز نداره و افراد به راحتی میتونن به فضای پروازی و هواپیماها دسترسی پیدا کنن
عزیزان علاقه مند میتونن با مراجعه به هر یک از این مراکز از شرایط عمومی و اختصاصی ثبت نام و پرواز های آموزشی مطلع بشن
البته آقای وفایی زحمت منو کم کرد و توضیح مختصری راجع به هزینه ها و مراکز داد که از ایشون ممنونم
بهرحال بر و بچه های مدل هنر آموزان بسیار جذاب و راحتی برای آموزش پرواز هستند چون فقط یه مشکل دارن اونم هماهنگ شدن با وضعیت واقعی پرواز هست
چون تا حالا پرواز میدادن
ولی از این به بعد پرواز میکنن
فقط باید این احساسو دریافت کنن و قدری هم ناوبری یاد بگیرن تا بتونن پرواز کنن
البته هر نفر با حداقل 10 ساعت پرواز میتونه مستقل ولی زیر نظر استاد و عملیات آموزشگاه پرواز کنه بعد از رسیدن به حداقل 40 ساعت پرواز(کلا) برای چک شدن به کمیته استاندارد هواپیمایی کشوری معرفی میشه و در صورت قبولی گواهینامه خلبانی فوق سبک UPL ( Ultra light Pilot License )دریافت میکنه و با افزایش ساعت پرواز به 150 ساعت میتونه مجوز حمل مسافر Carry passenger Rating دریافت کنه .
موفق باشید
بیژن
البته مرکز آموزش داتیس (بیشه کلا) محمودآباد مازندران هم اضافه کنید
zero fighter آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 15-02-20, 07:52 PM   #28
basmrn
Senior Member

basmrn آواتار ها

basmrn is on a distinguished road

سلام. هزینه گرفتن گواهینامه فوق سبک چقدره؟
basmrn آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
قدیمی 15-02-23, 11:46 AM   #29
hosseinvafai
Member

hosseinvafai آواتار ها

سلام امسال تقریبا 13.5 الی 15 بستگی به آموزشگاه داره مثلا پارسیس 15 میلیون میگیره .فرودگاه آزادی آبیک 13.5 میگیره . البته این قیمت فوق سبکه ppl شاید سال بعد قیمت بالاتر بره
پاسخ

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش