Persian RC  

بازگشت   Persian RC > ماشین های مدل > ماشین های درون سوز

پاسخ

ابزارهای موضوع نحوه نمایش
قدیمی 10-03-29, 06:52 PM   #1
SINA
91 Premium Member

SINA آواتار ها

SINA is on a distinguished road
Post کمک . راهنمایی در مورد خرید ماشین off road

سلام
هر چی دنبال جایی برای کمک و اشنایی با ماشین های بنزینی یا یهتره بگم سوختی off road موجود در ایران گشتم چیزی پیدا نکردم تصمیم گرفتم این تاپیکو بسازم تا بتونم از راهنمایی های شما دوستان استفاده کنم و 1 چیزی یاد بگیرم چون قصد خرید این نوع ماشینو دارم

تا امروز به 2 جا سر زدم یکی خیابون ستارخان که فکر میکنم اسم پاساژ سپهر بود 1 مغازه فروش این نوع ماشینا بود که اصلا ازشون خوشم نیومد احساس کردم خیلی ادمای پولکی و 1 جورایی 1 بعدی هستن چون اصلا اطلاعات کاملیو در اختیار ارباب رجوع قرار نمیدادن و فقط هی میگفت به نظر من شما این مدلو بخر بعدا مشکل پیدا کردی ما کمکت میکنیمو و....

اما یکی دیگه از جاهایی که رفتم توی خیابون سورنا بود که دقیق اسم نمایندگیشونو نمیدونم یعنی یادم رفت اما انقدر خوب و کامل بهم توضیح داد که تقریبا بیشتر اشنا شدم با این نوع ماشین
به من پیشنهاد داد ماشین باگی خاصیو بخرم متاسفانه دقیقا مشخصاتشو نمیدونم اما
گفت این مدل ضد ابه و حتی کنار دریا هم میشه باهاش بازی کرد 2 دنده هستش خودش به طور اورچینال روش اگزوز اسپرت نصب شده و با اشتاب نکنم شارژر روشن میشد و نوع سوختش هم فکر کنم گفت نیترو وسایلش کامل در ایران هست و خودشون وارد کردن گارانتی موتوری داره و اموزش خاصی برای شروع که در تعمیرگاهشون در سعادت اباد انجام میشه قیمتشو دقیق یادم نیست اما حدود 700 تومان کامل در میومد 650 تا700 البته قصد دارم دقیق تر برسیش کنم و اسم و مدل و نوعشو اینجا بگم تا منو راهنمایی کنید

اما در خواست و احتیاج من از این نوع ماشین اینه که به فروشنده هم گفتم و ایشون این ماشینو به من پیشنهاد کرد لطفا شما هم منو راهنمایی کنید

اول اینکه من 1 مبتدی هستم که فقط 1 بار با ماشین باگی دوستم اونم توی پارک پردیسان یکم بازی کردم و ازش خوشم اومد و علاقه مند شدم به این نوع ماشین
در مورد چیزایی که میخوام از ماشین یکی اینکه سرعت بره و کم نیاره شتاب قابل قبولی داشته باشه و اول کاری جلو بقیه دوستام کم نیاره و سرد نشم از خریدش
قابلیت ارتقا داشته باشه تمامقطعاتش از موتور تا لاستیک
رادیو کنترلی که با بقیه فرکانسش قاطی نشه که بهم نشون داد 1 نوعه و مشخصه
ترجیحا ضد اب البته نمیدونم بقیه مدلها اب بخوره بهشون چی میشه مثلا زیر بارون باشن یا مثلا کنار ساحل موج بخوره بهشون چی میشه
ترجیحا دندهی باشه و دنده عقب هم داشته باشه (البته این مدلی که به من پیشنهاد شد دندهایه اما دنده عقب نداره)
چپ نشه (به همین خاطر بهم گفت فعلا سراغ شاسی بلند نرو تا زده نشی
قطعاتش راحت گیر بیاد ارزون باشه و مقاوم
البته در مورد ماشینهای فلزی باههاش صحبت کردم گفت خیلی از نظر استحکام محکم تر هستن اما برای شما که تازه کارید بده چون ممکنه بزنی به 1 مانعی اگر اینا باشه 1 قطعه پلاستیکیشون میشکنه اما اونایی که فلزی هستن ممکنه جلو بندی کج بشه یا اصلا شاسی ماشین کج بشه و خرج تعمیر اینا کمتر از اوناس و...

خلاصه من 1 مبتدی هستم خواهش میکنم منو راهنمایی کنید چی بگیرم که با توجه به نیازم ازش لذت ببرم

ویرایش توسط SINA : 10-03-29 در ساعت 07:07 PM
SINA آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
The Following 2 Users Say Thank You to SINA For This Useful Post:
block (11-12-30), i.o.c (12-02-20)
قدیمی 10-03-29, 07:43 PM   #2
bozonghare
Senior Member

bozonghare آواتار ها

bozonghare is on a distinguished road

خیلی ماشین با مارکهای متفاوت و تنوع بالا وارد شده است! و محصولات hpi هم طرفدار خاصی دارند !

مهمترین موضوع اینه که قطعات یدکی و لوازم گیر بیاد! نه به حرف بلکه واقعا!

من این مدلهارو از نزدیک دیدم ، محصولات شرکتهای دیگر رو هم دیدم و ترجیح میدم مدلیرو بخرم که تمام قطعاتش رو جدا سازنده داره ارائه میده و از نظر تعمیرات هم پیچیدگی بالایی نداره! البته آلومنیوم آلیاژی هم به این آسانیها نمیشکنه چون حالت خشکه نداره !
SINA (10-03-29), usofk (10-12-28)
قدیمی 10-03-29, 08:53 PM   #3
SINA
91 Premium Member

SINA آواتار ها

نقل قول:
نوشته اصلی توسط bozonghare نمایش پست ها
خیلی ماشین با مارکهای متفاوت و تنوع بالا وارد شده است! و محصولات hpi هم طرفدار خاصی دارند !

مهمترین موضوع اینه که قطعات یدکی و لوازم گیر بیاد! نه به حرف بلکه واقعا!

من این مدلهارو از نزدیک دیدم ، محصولات شرکتهای دیگر رو هم دیدم و ترجیح میدم مدلیرو بخرم که تمام قطعاتش رو جدا سازنده داره ارائه میده و از نظر تعمیرات هم پیچیدگی بالایی نداره! البته آلومنیوم آلیاژی هم به این آسانیها نمیشکنه چون حالت خشکه نداره !
متشکرم از راهنماییتون
اما در مورد این ماشین چند تا نکترو گفتم بپرسم اول اینکه
حرف فروشندهای که این نوع ماشینو به خاطر لز بودنش به من پیشنهاد نمیکردو رد میکنید به نظر شما من اگر تصادف کنم با این ماشین شاسی و جلو بندیش کج نمیشه و خرج سنگین نمیگذاره ؟
و دوم اینکه در مورد ضد اب توضیحی نداده در سایش
ظاهر ماشین هم به نظرم با مدل هایی که من دیدم فرق داره و احساس میکنم ساده تر و جسارتا زشته و اون جذابیتو نداره لبته این دید 1 کاربر مبتدیه نه 1 حرفه ای
اما کلا اگر وسایل اون ماشین در ایران موجود باشه چی؟
قدیمی 10-03-29, 11:48 PM   #4
Aidin
Senior Member

Aidin آواتار ها

Aidin is on a distinguished road

سلام

خوش اومدی به فروم
ماشاالله خوش سلیقه هم هستی ...!!!
فقط کاش بودجه ت و الکتریک یا سوختی بودن ماشینت رو مشخص میکردی رو تا بیشتر بتونیم راهنمائیت کنیم اما به هر حال من یه توضیحی کلی میدم و تصمیم نهائی با خودته.

با توجه به توضیحاتی که دادی و اینکه به نظر میاد بیشتر دنبال سرعت,شتاب و پایداری هستی تا قدرت و قابلیتهای Offroad و Crawling حتما باید تو کلاس آنرود یا باگی انتخاب کنی.ا

همونطور که دوستم فرمودند این مدلهایی که جدیدآً آقای اذانی با برند Atinik در ایران تولید میکنن میتونه انتخاب خوبی باشه البته منم با توجه به مشخصات این ماشین نظرم رو میگم و اینکه تمام قطعات یدکی رو میتونی از همونجا تهیه کنی.

به هر حال اون مدلی که شما توی سورنا دیدی(نمایندگی IRANRCCAR) احتمالا Jato 3.3 از کمپانی Traxxas بوده.برای شروع ماشین خوبیه سرعت و شتابش خیلی عالیه موتورش حجمش3.3 هست با اسکیل 10/1
که تو کلاس Buggy هست , قطعاتش رو میتونی تو همین ایران پیدا کنی و قطعات آپشن هم هست براش.
کلاً کلاس باگی خلاً بین Offroad و Onroad رو پر میکنه,هم تا حدودی قابلیتهای ماشینهای آنرود رو داره و هم میتونه تو مسیرهای ناهموار حرکت کنه.اما توجه داشته باش نباید توقع Drif و Crawling آنچنانی داشته باشی ازش.

اما اگه فکر میکنی این مدل با 100 کیلومتر سرعت هنوز خیلی سریع نیست میتونی Traxxas Nitro 4tec رو انتخاب کنی که موتور روش همین موتور 3.3 هست .این ماشین کاملاً آنرود هست و شتاب 100-0 زیر 4 ثانیه هست....!!!!!قیمتش هم حدودآ 600 در میاد.
برای شروع خیلی سریعه و حتما لازم هست که اول برای شروع تو فضاهای باز باهاش تمرین کنی تا با رفتار ماشین آشنا بشی بعداً که دستت روونتر شد میتونی تو فضاهای کوچیکتر هم ماشین رو هدایت کنی.

در مورد پلاستیکی یا فلزی بودن قطعات هم باید بگم معمولا شرکتهای سازنده ماشینهای Onroad رو با قطعات فلزی کمتر بیرون میدن و در کنارش قطعا فلزی رو هم به عنوان آپشن عرضه میکنن.اما ماشینهای offroad چون فلسفه شون براساس قابلیتهای ماشین در پرش و عبور از موانع هست و در نتیجه فشار بیشتری به ماشین میاد لازمه که قطعات فلزیش بیشتر باشه.

پس با توجه به اینکه میخوای آنرود بگیری نیازی نیست که حتماً شاسی ماشینت فلزی باشه.

نکته ی آخر اینکه میگن ماشین 100% ضد آب هست خیلی درست نیست نهایت اینکه که قطعات الکترونیک ماشین مثه سرووها رو عایق بندی میکنن که آب توش نفوذ نکنه یا رسیور رو توی یه باکس ضد آب میذارن.
معمولاً Traxxas قطعات الکترونیکش روبا همین سیستمی که بالا گفتم ضد آب میکنه.اما نه اینکه فکر کنی با ماشینت میتونی زیر آبی بری دیگه ........!!!!

ویرایش توسط Aidin : 10-03-30 در ساعت 12:05 AM
Aidin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
The Following 8 Users Say Thank You to Aidin For This Useful Post:
block (11-12-30), ehsan_kh (12-03-01), iRamtin (10-06-22), Masood (10-03-30), MeysaM (10-07-15), pouya654 (12-05-15), SINA (10-03-30), yashax (10-06-07)
قدیمی 10-03-30, 11:35 AM   #5
SINA
91 Premium Member

SINA آواتار ها

ایدین جان فقط میتونم بگم عالی توضیح دادی بهم
من فکر کردم توی حرفام گفتم اول اینکه ماشین باگب سوختی میخوام فعلا off road باشه همین حدود600 تا700 تومان هزینه کاملش باشه یعنی با لوازم اولیش و راه اندازی (البته همین ایرانrc car) گفت 30 تومان هزینه راه اندازی و اب بندی هم داره

دارم میرم اونجا مدل و اسم و امکاناتشو باز میپرسم و میام بهتون اطلاع میدم تا منو بیشترراهنمایی کنید
The Following User Says Thank You to SINA For This Useful Post:
Aidin (10-03-30)
قدیمی 10-03-30, 01:37 PM   #6
bozonghare
Senior Member

bozonghare آواتار ها

ضد آب بودن به قول آیدین خان زیرابی رفتن نیست! ماشینهای شرکت ذکر شده دارای سرووهای ضد آب و 90 درصد بدنه آلومنیوم بود و بقیه هم فولاد و پلاستیک! اگر فیلتر هوا زیر آب نره فکر نکنم بقیه موارد مشکلی با آب داشته باشند! در ضمن تو همه ماشینها این قطعات زیر بادی هستند و تو همایش هم دیدیم که خیلی راحت زیر باران حرکت میکنند!
Aidin (10-03-31), pouya654 (12-05-15), SINA (10-03-30), usofk (10-12-28)
قدیمی 10-03-30, 02:37 PM   #7
SINA
91 Premium Member

SINA آواتار ها

اتفاقا دوباره رفتم سورنا و ماشیناشو دیدم این مدلی که ایدین معرفی کردرو همون jato3.3 فکر کنم دیدم خود فروشنده هم یکی از پیشنهاداش این مدل بود(اما سایزش کوچیک تر از بقیه بود) این دفعه یکی دیگشون نشسته بود و اسرر خاصی روی مدل بنزینی داشت میگفت بنزینی بگیر البته دلیل اسرارش هم عکسیه که روی اواتورم گذاشتم که میگفت مدل بنزینیه و 1 مدل شبیه این هم داشتن اما کلا گیج شدم فرقی بین خیلی از مدلا نمیتونم بزارم

اما کمکم دارم روی چیزایی که میخوام متمرکز تر میشم
فکر کنم الان بهتر بتونم بگم چی میخوام

1) شتاب اولیه و سرعت زیاد
2) ضد اب بودن(که منظور از ضد اب بودنو با پست های شما و راهنمایی هاتون متوجه شدم)
3)باگی باشه یعنی هم off road هم on road هر 2 جا بشه باهاش بازی کرد
4) قطعاتش گیر بیاد
5)کنترلش نیاز به کریستال و.. نداشته باشه و نیازی به هماهنگی برای بازی نداشته باشه
6)دندهای باشه چون دندهای 1 لذت دیگهای داره
7) سوختی باشه یا بهتره بگم با نیترو کار کنه چون بنزینی اینطور که میگفتن شتاب اولیه نداره اما توی سرعت نیترو و... میزنه
قدیمی 10-03-30, 04:58 PM   #8
SINA
91 Premium Member

SINA آواتار ها

سلام
با توجه به محدودیت نمایندگی های عرضه ماشینها تصمیم گرفتم از نظر خودم بهترینشونو انتخاب کنم که هم نمایندگیش دم دستم باشه هم قطعاتش گیرم بیاد و هم 1 اشنا پیدا کردم که بهم قول داده هم در انتخابم کمکم کنه هم برام تخفیف بگیره و با هم بریم برای خرید

انتخاب من iranrc هستش چون هم ماشیناش جواب پس داده و هم برندهای معروفیو داره
هر چند یکم قیمتاشون از بقیه جاها بالتر هستش اما به نظرم میرزه چون هنوز انقدر پولدار نشدم که جنس بی کیفیت بخرم که بعدا مجبور بشم چند برابر بیشتر از خودش خرجش کنم
در هر حال با جستجو فراوان چند مدلو انتخاب کردم خواهش میکنم بهم کمک کنید بهترینشونو که بیشتر به درد من بخوره انتخاب کنم

savage xss
http://iranrccar.com/default.aspx?app=pages&parent=131

دومی:
jato 3.3

http://iranrccar.com/default.aspx?app=pages&parent=104

سومی:
slayer

http://iranrccar.com/default.aspx?app=pages&parent=105

چهارمی:
new revo 3.3
http://iranrccar.com/default.aspx?app=pages&parent=124

پنجمی هم :
mfr

http://iranrccar.com/default.aspx?app=pages&parent=103

البته از این هم خوشم اومد اما به خاطر تک دنده بودنش 1 امتیاز عقب تر از موارد بالا قرار گرفت
http://iranrccar.com/default.aspx?app=pages&parent=117

تقریبا بین 5 تا باید انتخاب کنم هر چند میدونم شاید بعضی هاشون اصلا با هم در 1 کلاس نباشن اما قبلا هم گفتم 1 اماتور هستم که میخوام 1 ماشین خوب بخرم

هر چند امروز فروشنده ایرانارسی گفت این حرفو نگو چون بعد از 1 هفته از اماتوری در میای و اونوقت ماشینتو نصف قیمت هم به زور میخرن و دنبال 1 چیز بهتر میگردی پس از الان 1 چیز خوب بخر که بعدا اذیتت نکنه و 1 مدتی ازش لذت ببری بعدا عوضش کنی یا ارتقا بدی یا شایدم دلت نیاد عوضش کنی و 1 کی دیگه بخری و اینو نگه داری به هر حال لطفا منو راهنمایی کنید کدوم یکی از اینا بهتره و لذت بازی باهاشون بیشتره
قدیمی 10-03-30, 05:06 PM   #9
bozonghare
Senior Member

bozonghare آواتار ها

چهارمی و پنجمی میتونه مناسب باشه و باز چهارمی بهتره چون ایستایی بهتری داره!
SINA (10-03-30), usofk (10-12-28)
قدیمی 10-03-30, 06:03 PM   #10
Aidin
Senior Member

Aidin آواتار ها

Aidin is on a distinguished road

نقل قول:
نوشته اصلی توسط SINA نمایش پست ها
اتفاقا دوباره رفتم سورنا و ماشیناشو دیدم این مدلی که ایدین معرفی کردرو همون jato3.3 فکر کنم دیدم خود فروشنده هم یکی از پیشنهاداش این مدل بود(اما سایزش کوچیک تر از بقیه بود) این دفعه یکی دیگشون نشسته بود و اسرر خاصی روی مدل بنزینی داشت میگفت بنزینی بگیر البته دلیل اسرارش هم عکسیه که روی اواتورم گذاشتم که میگفت مدل بنزینیه و 1 مدل شبیه این هم داشتن اما کلا گیج شدم فرقی بین خیلی از مدلا نمیتونم بزارم

اما کمکم دارم روی چیزایی که میخوام متمرکز تر میشم
فکر کنم الان بهتر بتونم بگم چی میخوام

1) شتاب اولیه و سرعت زیاد
2) ضد اب بودن(که منظور از ضد اب بودنو با پست های شما و راهنمایی هاتون متوجه شدم)
3)باگی باشه یعنی هم off road هم on road هر 2 جا بشه باهاش بازی کرد
4) قطعاتش گیر بیاد
5)کنترلش نیاز به کریستال و.. نداشته باشه و نیازی به هماهنگی برای بازی نداشته باشه
6)دندهای باشه چون دندهای 1 لذت دیگهای داره
7) سوختی باشه یا بهتره بگم با نیترو کار کنه چون بنزینی اینطور که میگفتن شتاب اولیه نداره اما توی سرعت نیترو و... میزنه

پست شماره 29 این صفحه رو یه نگاهی بنداز در مورد Jato 3.3 هست.

http://www.persianrc.net/forum/showt...hp?t=39&page=3

فرق بین نیتروها و بنزینی ها رو هم توی پست شماره 41 این صفحه نوشتم.

http://www.persianrc.net/forum/showt...hp?t=39&page=5

البته قیمتها الان کمی ارزونتر شده نسبت به اون چیزی که توی این صفحات میبینی.

فروشنده اگه گفته بنزینی به خاطر این بوده که سودی که روی اون میکنن به مراتب بیشتره.

اون مدلی هم که نشونت دادند HPI Racing Baja 5b هست

من به ترتیب در مورد اولویتهائی که که گفتی توضیح میدم.

1.اگه دنبال شتاب و سرعت هستی همونطور که دیروز هم گفتم
Nitro 4 tec و Jato 3.3, البته نمیدونم منظورت از سرعت و شتاب چقدره چون اکثر نیتروها حتی کندترینشون از ماشینهای سواری خیلی بیشتره.اما این 2 تا سریعترینها هستند

2.ضد آب بودن هم فقط محصولات Traxxas ضد آب هستند(یعنی Jato,Revo ....)

3.سریع باشه باگی هم باشه ضد آب هم باشه میشه jato

4.قطعات اکثر کمپانیهای Hpi ،Traxxas ,kyosho پیدا میشه.

5.در مورد این مسئله یادم رفت دیروز توضیح بدم.
رادیوهای که سازنده ها به همراه ماشین عرضه میکنند معمولا رادیوهای ارزون قیمتی هستند که همگی با فرکانسهای FM و AM کار میکنن(یعنی اگه جائی هستی که چند نفر دیگه هم مشغول کار کردن با مدلها RC هستند حتماً باید فرکانست رو با اونا چک کنی تا تداخل پیش نیاد)جدیداً hpi , ،traxxas بعضی از مدلهاشون رو با رادیوهای 2.4 ghz عرضه میکنن(یعنی دیگه نیازی نیست فرکانست رو چک کنی)اما این رادیوهای جدید که با این ماشینها عرضه میشن هنوز تو بازار ایران راه پیدا نکردن .احتمالا بارهای بعدی که برسه (شاید تا 3-4 ماه دیگه)از این رادیوها خواهند داشت.
اگه خواستی خودت بعداً میتونی رادیوی 2.4 بخری قیمت رادیو های 2.4 از 120-130 تا 600 تومنه.

ی نکته:
خیلی ها هستند که با همین رادیوهای عادی هواپیما و هلی کوپتر پرواز میدن و مشکلی هم براشون پیش نمیاد.ماشین که 4 چرخش رو زمینه و احتمال کرش هم نداره.
کافیه 2-3 جفت کریستال با فرکانسهای مختلف داشته باشی تا اگر احیاناً کسی هم فرکانس با رادیوی تو بود با تعویض کریستال ,فرکانست رو عوض کنی.کریستالها هم قیمتی ندارند فکر میکنم حدود 6-7 تومن باشن.

6.فکر میکنم منظورت از دنده ای بودن اینه که تک دنده نباشه چون همه ی ماشینها حداقل 1 دنده رو که دارن...!!
ماشینها معمولاً تک دنده هستند اما تک و توک 2 دنده هم پیدا میشه مثه همون jATO,REVO , NITRO 4 TEC (البته 3 دنده هم داریم) و توجه داشته باش که دنده ها همگی اتوماتیک عوض میشن)

7.مورد 7 هم که کامل تو پستهای که بهت آدرس دادم در بارش صحبت شده.
درسته نیترو ها از نظر شتاب سریعتر از بنزینیها هستند (دلیلش هم اینه که ریسپانس موتور به شدت هوای ورودی به کاربراتور توی نیتروها خیلی بالاست و موتور خیلی زود به پیک rpm میرسه.) اما تو حداکثر سرعت بنزینیها معمولاً نیترو ها رو جا میزارن.(به جز چند مورد)

ویرایش توسط Aidin : 10-03-30 در ساعت 06:58 PM
Aidin آنلاین نیست.   پاسخ با نقل قول
The Following 4 Users Say Thank You to Aidin For This Useful Post:
AMIR MOHAMMAD (12-08-12), block (11-12-30), REZA45 (11-07-28), SINA (10-03-30)
پاسخ

ابزارهای موضوع
نحوه نمایش